Rodzice chodzili po kolędzie, zbierali pieniądze na szkołę

Do akcji wspólnego kolędowania włączyli się nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy w barwnych przebraniach i z akompaniamentem kolędowali od 10 do 12 stycznia 2018 roku. Grupa kolędnicza zawitała również do Urzędu Gminy, Banku Spółdzielczego i Ośrodka Zdrowia w Biszczy, gdzie została bardzo mile przyjęta. Kolędników zgodzili się podwozić po rozległych terenach Bukowiny i Woli Kulońskiej panowie Józef Pisarczyk oraz Adam Kucharz.

W poprzednich latach dzięki takiej inicjatywie rodziców w szkole wymieniono częściowo okna, zakupiono tablicę interaktywną. W obecnym roku zbiórka pieniędzy ma być przeznaczona na zakup strojów tanecznych, sprzętu nagłaśniającego i pomocy dydaktycznych. 

Za kultywowanie tradycji kolędowania oraz zbiórkę pieniędzy na rzecz szkoły wdzięczna jest dyrektor szkoły w Bukowinie. – Składam serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, nauczycielom, pracownikom szkoły za podjętą akcję. Mieszkańcom Bukowiny, Woli Kulońskiej i pracownikom urzędów dziękuję za hojne datki i miłe przyjęcie kolędników. Dzięki szczodrości mieszkańców szkoła wzbogaci bazę dydaktyczną o nowe pomoce do biologii, chemii, fizyki i matematyki. Zostaną zakupione i uszyte stroje dla zespołów tanecznych działających w szkole oraz zakupiony nowy sprzęt nagłaśniający – dziękuje dyrektor Irena Klecha.

W tym miejscu warto zauważyć, że społeczność szkoły Podstawowej w Bukowinie podejmuje wiele inicjatyw, by wyposażyć swą szkołę. – Niestety, nawet najbardziej zaangażowani rodzice oraz pracownicy szkoły i najbardziej hojni mieszkańcy nie są w stanie sfinansować większych projektów – zauważa dyrektor. A najpilniejszą potrzebą jest wykonanie elewacji zewnętrznej, na co wciąż brakuje funduszy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.