- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Rodzic skarży na dyrektora

Tarnogrodzcy radni obradowali nad rozpatrzeniem skargi na działalność dyrektora Szkoły Podstawowej w Luchowie Dolnym. Złożona została ona przez rodzica niezadowolonego z wyników rekrutacji do przedszkola.

- Reklama -

Skarga rodzica w zakresie przekroczenia uprawnień oraz niedopełnienia obowiązków służbowych, polegających na utrudnianiu przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego, wpłynęła 19 października do burmistrza Tarnogrodu. Tematem zajęła się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej. Rada skargę uznała za bezzasadną.

W skardze rodzic wyjaśnia, że 24 sierpnia br. udał się do dyrektora Szkoły Podstawowej w Luchowie Dolnym, aby zapisać swoje czteroletnie dziecko do oddziału przedszkolnego, gdzie przyjmowane są dzieci w wieku od 4 do 6 lat. W dniu tym złożył stosowne podanie, ale otrzymał negatywną odpowiedź ustną. Jednak od 1 września 2020 r. dziecko zostało przyjęte do oddziału przedszkolnego.

- Reklama -

W wyniku przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Tarnogrodzie zapoznała się z przedmiotem skargi oraz wyjaśnieniami dyrektora szkoły. Po przeanalizowaniu  dokumentów uznała, że skarga rodzica jest bezzasadna, gdyż nie doszło do nadużycia ze strony dyrektora  Prowadzona procedura rekrutacji do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Luchowie Dolnym zakończona została 30 kwietnia br. Podanie zaś rodzica, które wpłynęło 24 sierpnia br., rozpatrzone zostało w terminie późniejszym, jednakże pozytywnie, o czym rodzic został poinformowany.

Komisja uznała, że postępowanie dyrektora było prawidłowe i zgodne z regulaminem rekrutacji oraz przeciwepidemicznymi wytycznymi GIS w zakresie bezpieczeństwa i wychowania przedszkolnego.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Szok mówi

    Co za łoś ,nie którzy rodzice to chyba nie myślą. Ja żeby moje dziecko się dostało do przedszkola wrzesień 2020,interesowałam się już w listopadzie 2019. Dzwoniłam pytałam kiedy rekrutacja itp. Dziecko zostało przyjęte mimo że przegapił/a termin składania podań i jeszcze ma jakiś problem. Proponuję wydmuchac muchy z nosa

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.