- Reklama -

Różaniec w programie „Rolnik szuka szkoły”

Program jest emitowany w 10 odcinkach, każdy z nich prezentuje ofertę kształcenia i bazę dydaktyczną 5 szkół. W jednym z odcinków zostanie zaprezentowany materiał nakręcony w Różańcu.

W czasie przygotowania odcinka krótką charakterystykę szkoły przedstawił dyrektor Eugeniusz Klucha, który podkreślił, że jest to szkoła z tradycjami, posiadająca bardzo dobrą bazę dydaktyczną i zaangażowanych nauczycieli. Oferuje zdobywanie dodatkowych umiejętności w ramach licznych kursów i szkoleń. Uczniowie osiągają sukcesy w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, zdobywają indeksy na wyższe uczelnie. W prezentację włączyło się wielu uczniów, przewodnikiem ekipy telewizyjnej była Iwona Mach uczennica kl. II Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Nagranie odbyło się według scenariusza zaproponowanego przez realizatorów programu. Filmowcy skoncentrowali się na ukazaniu  dwóch kierunków z oferty kształcenia – technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Nagrane zostały zajęcia praktyczne z eksploatacji maszyn rolniczych, które prowadził Stanisław Dyjak. Uczniowie wykonywali czynności związane z przygotowaniem do pracy kosiarki bijakowej i dyskowej. Następnie Iwona zaprosiła ekipę na plac manewrowy, gdzie odbywała się nauka obsługi i pracy kombajnem zbożowym. Zajęcia prowadził Andrzej Padiasek. W warsztatach szkolnych zaprezentowane były pracownie obróbki mechanicznej, tam uczniowie wraz nauczycielem Zbigniewem Wlaziem obsługiwali tokarki i frezarki.

- Reklama -

– Chlubą szkoły są zmodernizowane i nowocześnie wyposażone pracownie żywienia – powiedziała Iwona, która spędza w nich wiele czasu, ucząc się wybranego zawodu. Młodzież w pracowni pod opieką Józefy Sadoń przygotowała potrawy kuchni regionalnej. Natomiast w pracowni obsługi konsumenta pod okiem Moniki Piróg uczennice szlifowały umiejętności baristyczne, ćwiczyły nakrywanie stołu i prawidłową obsługę gości.

Następnie uczennica wraz ekipą przeszła do internatu, gdzie odbywała się próba  zespołu tanecznego prowadzonego przez Małgorzatę Ułanowską. Występy zespołu uświetniają wiele imprez szkolnych i środowiskowych, są ciepło odbierane przez publiczność i dają dużą satysfakcję młodym artystom.

Wykorzystując doskonałą pogodę, ekipa mogła sfilmować odbywające się zajęcia sportowe na nowo oddanym boisku wielofunkcyjnym, które były prowadzone przez Tomasza Mazurka.

Odcinek programu "Rolnik szuka szkoły", w którym będzie prezentowana szkoła z Różańca można będzie obejrzeć w TVP3 w dniach 3.06.2017 r. o godz. 15.20 i 4.06.2017 r. o godz. 6.20.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.