„Różaniec do Granic”

"Różaniec do Granic" będzie miał miejsce wzdłuż granic Polski 7 października 2017 r. Tego dnia o godzinie 10.30 pielgrzymi spotkają się w 319 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż granicy naszego kraju. Po odprawionej w nich Mszy Świętej udadzą się do "stref modlitwy", gdzie o godzinie 14.00 rozpocznie się odmawianie Różańca.

"Różaniec do Granic" to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla naszej Ojczyzny i całego świata. Data 7 października nie jest przypadkowa. To święto Matki Bożej Różańcowej, a także rocznica Bitwy pod Lepanto. W 1571 roku ogromna flota muzułmańska docierała do Europy. Wcześniej papież zarządził modlitwę różańcową w intencji ocalenia. Okazało się, że Różaniec był największą bronią. Ta wizja ogromnej inwazji została zatrzymana. Wtedy papież ogłosił ten dzień świętem Matki Bożej Różańcowej.

Celem inicjatywy jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, otoczenie Polski Różańcem i wybłaganie u Boga nawrócenia Polaków, a także innych narodów. Modlitwa różańcowa na granicach jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie różańca, którą wyraziła 140 lat temu w Gietrzwałdzie, a następnie w Fatimie. W obydwu przypadkach jako ratunek dla świata Maryja wskazała pokutę i modlitwę różańcową.

Podejmij wyzwanie. Weź udział w tym niezwykłym wydarzeniu. W biłgorajskich parafiach trwają zapisy na wyjazd do kościoła stacyjnego, z którego po Mszy św. i krótkim nabożeństwie eucharystycznym wierni udadzą się do stref modlitwy, gdzie o godzinie 14.00 rozpocznie się odmawianie Różańca.

Do włączenia się w tę modlitwę zaproszeni są również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski: rodziny poprzez modlitwę w swoich domach, chorzy w szpitalach, wierni w swoich kościołach, pielgrzymujący w trakcie swego wędrowania i każdy w miejscu swego przebywania.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.