Krystyna Deryło

- Reklama -

„Różaniec do Granic”

"Różaniec do Granic" będzie miał miejsce wzdłuż granic Polski 7 października 2017 r. Tego dnia o godzinie 10.30 pielgrzymi spotkają się w 319 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż granicy naszego kraju. Po odprawionej w nich Mszy Świętej udadzą się do "stref modlitwy", gdzie o godzinie 14.00 rozpocznie się odmawianie Różańca.

"Różaniec do Granic" to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla naszej Ojczyzny i całego świata. Data 7 października nie jest przypadkowa. To święto Matki Bożej Różańcowej, a także rocznica Bitwy pod Lepanto. W 1571 roku ogromna flota muzułmańska docierała do Europy. Wcześniej papież zarządził modlitwę różańcową w intencji ocalenia. Okazało się, że Różaniec był największą bronią. Ta wizja ogromnej inwazji została zatrzymana. Wtedy papież ogłosił ten dzień świętem Matki Bożej Różańcowej.

- Reklama -

Celem inicjatywy jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, otoczenie Polski Różańcem i wybłaganie u Boga nawrócenia Polaków, a także innych narodów. Modlitwa różańcowa na granicach jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie różańca, którą wyraziła 140 lat temu w Gietrzwałdzie, a następnie w Fatimie. W obydwu przypadkach jako ratunek dla świata Maryja wskazała pokutę i modlitwę różańcową.

Podejmij wyzwanie. Weź udział w tym niezwykłym wydarzeniu. W biłgorajskich parafiach trwają zapisy na wyjazd do kościoła stacyjnego, z którego po Mszy św. i krótkim nabożeństwie eucharystycznym wierni udadzą się do stref modlitwy, gdzie o godzinie 14.00 rozpocznie się odmawianie Różańca.

Do włączenia się w tę modlitwę zaproszeni są również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski: rodziny poprzez modlitwę w swoich domach, chorzy w szpitalach, wierni w swoich kościołach, pielgrzymujący w trakcie swego wędrowania i każdy w miejscu swego przebywania.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.