- Reklama -

RMF FM w Biłgoraju (filmy, zdjęcia)

Dziś z Biłgoraja nadaje radio RMF FM w ramach cyklu Twoje Miasto w Faktach RMF FM. Ze znaczną przewagą głosów (72 procent) nasze miasto zwyciężyło w internetowym głosowaniu słuchaczy RMF FM.

Wóz transmisyjny, od godziny 8.00 do godz. 14.00 znajduje się przy Biłgorajskim Centrum Kultury.
Reporter lubelskiego oddziału RMF FM Krzysztof Kot nagrywał audycje radiowe na żywo oraz częstował pirogiem biłgorajskim, który przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Zobaczcie sami, co się działo przed BCK:

O miasteczku kresowym na szlaku kultur w audycji na żywo mówi Jolanta Kuźmińska. Posłuchajcie:

O pirogu biłgorajskim na antenie RMF opowiadała Barbara Sosnowska, nauczyciel przedmiotów gastronomicznych z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, która wraz z uczniami na zajęciach przygotowała nasz regionalny przysmak. Zobaczcie:

 

Organizatorzy częstowali mieszkańców kawą, herbatą i popcornem. Rozdawane były również balony i inne gadżety reklamowe RMFu.

Tak Biłgoraj opisują reporterzy RMF FM: „Biłgoraj powstał w latach 70. XVI wieku. Akt lokacyjny wydał król Stefan Batory w 1578 roku we Lwowie. Od momentu powstania miasto było ośrodkiem rozwijającego się rzemiosła – szczególnie produkcji sit, która stała tutejszą specjalnością. Dziś przypomina o tym skansen będący filią biłgorajskiego Muzeum Rzemiosł Ludowych.

Biłgoraj to jednak nie tylko tradycje sitarskie. Warto wspomnieć o hodowli koni biłgorajskich, zajrzeć do klasztoru Franciszkanów czy przysiąść na ławeczce obok noblisty Isaaca Bashevisa Singera. Nie można zapomnieć też o unikalnej przyrodzie – miasto otoczone jest Puszczą Solską, a w jego pobliżu znajduje się między innymi rezerwat Obary chroniący torfowiska leśne.”

Reporterzy radia co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które słuchacze wskażą w głosowaniu na RMF24.pl!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.