- Reklama -

Reprezentacja z Tarnogrodu we Włoszech

Pierwszego dnia gości z Tarnogrodu w składzie 4 nauczycieli i 6 uczniów przywitano uroczyście na dziedzińcu szkolnym. Wzięły w nim udział władze miejskie na czele z burmistrzem i przewodniczącą do spraw oświaty. Odbyła się prezentacja przedstawicieli przybyłych państw: Francji, Islandii, Polski i Węgier. – Czuliśmy się  jak na czerwonym dywanie – relacjonują uczestnicy wyjazdu. Następnie uczniowie udali się na zajęcia edukacyjne do klas z dziećmi, u których gościły, a nauczyciele na spotkanie z władzami szkoły. W czasie pobytu pedagodzy mieli okazję zapoznać się z tamtejszym systemem oświaty oraz odwiedzić sale lekcyjne zarówno szkoły podstawowej, jak i przedszkola. Uczniowie natomiast uczestniczyli w wielu ciekawych i różnorodnych zajęciach edukacyjnych, pozalekcyjnych i warsztatach. Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów były m.in. różnego rodzaju gry terenowe  na wytyczonych trasach w miejscowościach Borgo Carillia oraz średniowiecznego miasta Altavilla Silentina. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyło zwiedzenie ruin starożytnego miasta Paestum, warsztaty archeologiczne, zwiedzanie farmy bawolej i fabryki sera oraz zajęcia praktyczne w szkole gastronomicznej.

Na podsumowanie wizyty odbyły się zawody sportowe, w których uczestniczyli uczniowie krajów partnerskich wspierani przez grupy sportowe z poszczególnych szkół. Uczniowie z Tarnogrodu znaleźli się w drużynie o nazwie "Cerocupo", która  odniosła zwycięstwo w zmaganiach (pchanie taczki z ładunkiem, wyścigi sztafetowe, wyścigi czwórek, ciągnięcie liny, toczenie beczki i wiele innych).

- Reklama -

– Wizyta we Włoszech dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń oraz sprzyjała zawarciu nowych przyjaźni. Doświadczenie to pozwoliło nam odczuć, że mimo dzielących nas ogromnych odległości mamy takie same wartości, zainteresowania czy poczucie humoru a przyjaźń i pozytywne emocje przełamują wszelkie bariery – mówią zgodnie nauczyciele i uczniowie z Tarnogrodu. 

W wymianie wzięli udział następujący uczniowie: Karina Kita, Kasia Siek, Natalia Fusiarz, Dominika Pisarczyk, Oskar Koza i Staś Działo. Okazali się oni wspaniałymi ambasadorami tarnogrodzkiej szkoły, miasta i kraju. – W każdym miejscu, które odwiedziliśmy, byliśmy bardzo serdecznie przyjmowani. Zewsząd otaczała nas uprzejmość i sympatia. W dniu wyjazdu z łezką w oku żegnaliśmy się, czekając na kolejne spotkanie, tym razem w październiku w Polsce, u nas w Tarnogrodzie – podkreślają. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.