- Reklama -

Remontów w tym roku nie będzie

Radny chce inwestycji w swoim okręgu wyborczym. Burmistrz twierdzi, że na to nie ma pieniędzy.

Radny Andrzej Łokaj zwrócił się do burmistrza o zabezpieczenie środków finansowych na budowę chodnika w Brzezinach, dokończenie budowy odcinka drogi Górecko Kościelne – Brzeziny oraz remont świetlicy w Brzezinach.

Inwestycje te jednak nie będą wykonywane. – Przy uchwaleniu budżetu radni i ja z wielkim bólem przyjęliśmy informację, że ok. 600 tys. zł, które moglibyśmy dodatkowo przeznaczyć na inwestycje, musieliśmy dodatkowo przeznaczyć na bieżące utrzymanie Urzędu Miejskiego i podległych jednostek w związku z koniecznością zabezpieczenia środków finansowych od stycznia 2020 r. m.in. na podwyższenie energii o 50% oraz najniższego wynagrodzenia 2600 brutto dla wszystkich pracowników Urzędu Miejskiego w Józefowie i podległych jednostek oraz zwiększenie odpisu na fundusz socjalny – informuje burmistrz Roman Dziura. Podkreśla, że to tylko trzy podstawowe składniki, które zmniejszyły znacząco możliwości rozwojowe gminy. W związku z tym zabezpieczenie środków na bardzo potrzebne inwestycje będzie coraz trudniejsze.

Ponadto oprócz inwestycji uchwalonych w budżecie rozstrzyga się kwestia potężnej inwestycji realizowanej ze starostą biłgorajskim. Chodzi o remont drogi Szopowe – Górniki – Stanisławów – Długi Kąt do granic powiatu w kierunku Krasnobrodu. – Jeżeli ta inwestycja wejdzie do realizacji, będzie wymagany udział gminy Józefów w kosztach budowy (25%), co jeszcze bardziej utrudni wprowadzanie kolejnych inwestycji. Mam nadzieję, że w bieżącym roku uda nam się znaleźć środki na wykonanie map do celów projektowych oraz dokumentacji technicznej. Jednak oprócz dobrych chęci potrzebne są środki finansowe i w momencie ich pozyskania zaproponuję Radzie Miejskiej wprowadzenie środków finansowych na powyższy cel – dodaje burmistrz.

- Reklama -

Jeśli chodzi o dokończenie odcinka drogi Górecko Kościelne – Brzeziny, to inwestycja ta również nie będzie realizowana. – Wielokrotnie informowałem radnego, że odcinek drogi w dużej mierze od strony Górecka Kościelnego przebiega przez teren lasów państwowych i nie mamy prawnych możliwości realizacji inwestycji – zaznacza burmistrz.

Natomiast w świetlicy w Brzezinach trwa remont jednego pomieszczenia, które ma służyć działalności statutowej dla nowo powstałego KGW. W pomieszczeniu wykonano nową posadzkę, ułożono terakotę, cokolik z płytek, nowe drzwi. Zostały również zakupione meble kuchenne i kuchnia gazowa wraz z butlą.

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. PD mówi

    Wybrali, to po co będzie się wysilać.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.