Krzewińska Beata kandydat

- Reklama -

- Reklama -

Remont ul. Nadstawnej w przyszłym roku

Ulica Nadstawna to jedna z najstarszych ulic w Biłgoraju oraz jedna z najbardziej zniszczonych, znajdujących się w centrum miasta. Remont tej ulicy nie rozpocznie się, jak zapowiadano, w tym roku.

- Reklama -

Podczas grudniowej sesji Rady Miasta radni głosowali nad udzieleniem pomocy finansowej powiatowi biłgorajskiemu na realizację zadania dotycząca remontu i przebudowy ulicy Nadstawnej w Biłgoraju. Jest to ulica powiatowa, jednak do jej remontu finansowo dokłada się również samorząd miasta.

Radni miejscy już raz podejmowali uchwałę w sprawie pomocy finansowej dla powiatu biłgorajskiego z przeznaczeniem na remont tej ulicy. Miał on rozpocząć się jeszcze w tym roku. Jednak nie będzie to możliwe. – W poprzedniej uchwale przewidziano, iż miasto Biłgoraj zabezpieczy w budżecie na zadanie kwotę 900 tys. zł, w tym 450 tys. w roku 2021 i 450 tys. w roku 2022. Z informacji uzyskanej od starosty powiatu biłgorajskiego wynika, iż realizacja tego zadania w roku 2021 nie jest możliwa z uwagi na brak ofert w ogłoszonym na to zadanie przetargu – informuje burmistrz Janusz Rosłan. Kwota 900 tys. zł zostanie przeznaczona na to zadanie z budżetu miasta w 2022 roku.

urząd MArszałkowski projekt

Ponadto powiat biłgorajski proponuje uszczegółowić nazwę zadania na „Przebudowa ulicy Nadstawnej wraz z przebudową przejść dla pieszych”, z uwagi na wymogi Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych, z którego samorząd powiatu pozyskał 284 tys. zł na przebudowę przejść dla pieszych wraz z dostosowaniem infrastruktury i oświetleniem, usytuowanych przy ulicy Nadstawnej.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.