- Reklama -

- Reklama -

Remont potrzebny od zaraz

– Dbając o rozwój wszystkich gmin powiatu biłgorajskiego, a w tym gminy, którą zamieszkuję gminy Biłgoraj, zwracam się z prośbą o podjęcie działań zmierzających do remontu dróg relacji Biłgoraj, ul. Motorowa Smólsko Duże oraz Brodziaki Edwardów – wnosi Marianna Minkiewicz. Dodaje, że jest to bardzo ważna inwestycja nie tylko dla mieszkańców gminy Biłgoraj, ale całego powiatu biłgorajskiego i Roztocza. Podkreśla, że dzięki budowie drogi nie tylko poprawi się komfort podróżowania, ale również bezpieczeństwo kierowców jak i mieszkańców. – Uważam, że w tym momencie jest to jedna z kluczowych dróg w naszym powiecie – podkreśla.

Zdaniem Marianny Minkiewicz, wspomniane odcinki dróg są ważne z punktu widzenia rozwoju naszych miejscowości. Budowa tych tras z pewnością wpłynie również na rozwój okolicznej infrastruktury i przedsiębiorczości. Dzięki temu powstaną nowe inwestycje i miejsca pracy. Marianna Minkiewicz prosi również o wybudowanie drogi Edwardów – Biłgoraj. Wielu mieszkańcom skróciłoby to drogę do Biłgoraja. – O drogę tę mieszkańcy zabiegają od lat. Obecnie przemierzają błotnistą i piaszczystą drogę, nie spełniającą standardów XXI wieku, a epoki średniowiecza – dodaje.

- Reklama -

Mieszkanka dodatkowo prosi o wybudowanie chodnika łączącego Smólsko Duże i Smólsko Małe oraz oświetlenia na tym odcinku. – Obecnie dzieci do szkół chodzą poboczem. Stwarza to duże niebezpieczeństwo. Kierowcy jeżdżą szybko, nie patrząc na bezpieczeństwo pieszych. Dodatkowo zła nawierzchnia dróg potęguje zagrożenie uzasadnia. – Proszę o wybudowanie oświetlenia na tym odcinku – dodaje. 

Marianna Minkiewicz wspomina, że będąc wiceprzewodniczącą Rady Gminy Biłgoraj wielokrotnie poruszała sprawy związane z budową tych dróg. Zgłaszała w tym kierunku interpelacje, jeździła również do Warszawy i Lublina. Jej zdaniem, zarówno Generalny Dyrektor Lasów Państwowych, jak również Regionalny Dyrektor Lasów Państwowych zapewniali ją, że są w stanie zaoferować swoją pomoc. – Potrzebne było jednak konkretne staranie i zainteresowanie się władz lokalnych. Tego jednak zabrakło – komentuje. 

Pismo zostało wysłane do wójta gm. Biłgoraj Wiesława Różyńskiego, starosty biłgorajskiego Mariana Tokarskiego oraz parlamentarzystów: poseł Agaty Borowiec, posła Piotra Olszówki, posła Sławomira Zawiślaka, poseł Genowefy Tokarskiej oraz senatora Jerzego Chróścikowskiego.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.