- Reklama -

- Reklama -

Remont pod znakiem zapytania

Po wielu latach remontu miał doczekać się skwer znajdujący się pomiędzy ulicą Zamojską a 3 Maja. Jak się okazuje koszty inwestycji, są zbyt wysokie, niż te które pierwotnie zakładano. Prawdopodobnie modernizacji nie uda się zrealizować.

- Reklama -

Chluby mieszkańcom i władzom miasta z pewnością nie przynosi skwer znajdujący się u zbiegu ulic: Zamojska i 3 Maja. Jego wygląd i stan pozostawiają wiele do życzenia. Dawno minęły czasy świetności kostki brukowej i ławek. Teren obok pięknieje z roku na rok, remont miał również przejść skwer.

W budżecie miasta Biłgoraj na 2020 rok zakładano na ten cel 500 tys. zł. Ogłoszono przetarg i okazało się, że kwota potrzeba na realizację inwestycji jest niemal dwukrotnie wyższa. Burmistrz postępowanie unieważnił. Realizacja inwestycji stoi pod dużym znakiem zapytania.

- Reklama -

31 grudnia 2019 r. ogłoszone zostało postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „Modernizację skweru położonego pomiędzy ul. 3 – go Maja, a ul. Zamojską w Biłgoraju”. Otwarcie ofert nastąpiło 28 stycznia br. Do postępowania wpłynęły trzy oferty, najkorzystniejsza opiewa na kwotę 903 582,12 zł – informuje burmistrz Janusz Rosłan.

Celem renowacji miało być podniesienie atrakcyjności skweru poprzez poprawę komunikacji pieszych i stworzenie bardziej przyjaznej przestrzeni publicznej. W ramach inwestycji przebudowany miał zostać układ komunikacyjny, wymieniona nawierzchnia, powstać miało nowe oświetlenie oraz stojaki rowerowe. Inwestycja zakładała m.in. wyrównanie nawierzchni, budowę pochylni dla osób niepełnosprawnych oraz normatywnych schodów. Układ kompozycyjny skweru miał zostać uporządkowany poprzez budowę nowych ciągów pieszych wyznaczonych w oparciu o analizę ruchu pieszych oraz oś widokową skierowaną na kościół. Na skrzyżowaniu ścieżek, w centralnej części skweru zaprojektowano plac w kształcie elipsy z okrągłym kwietnikiem – siedziskiem. Zaprojektowano, aby wszystkie ścieżki były skierowane do środka kwietnika. Natomiast okręgi nawiązywać miały do tradycyjnych biłgorajskich sit. Obelisk poświęcony marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu miał być przeniesiony na utwardzony teren, co umożliwi okazjonalne gromadzenie się w tym miejscu społeczności oraz organizowanie uroczystości.

 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Elf mówi

  I bardzo dobrze! Nie będzie kolejnego betoniska!

 2. Piotr mówi

  W mieście potrzeba zieleni a nie płyt betonowych…

 3. Jacek mówi

  2 miejsce temu burmistrz mówił że budżet się nie spina że podstki musi podnieść a teraz skwerek za milion będzie remontować to jest gospodarz

 4. sylwek000 mówi

  Znowu całą ich „przebudowa” to cięcie drzew i brukowanie. Jak tak dalej pójdzie to w centrum zostanie 2 drzewa.

Zostaw odpowiedź