Remont parkingu trwa, zapiekanki wciąż otwarte

Temat remontu parkingu przy dworcu PKS w Biłgoraju spędzał sen z powiek wielu użytkownikom aut. Każdy, kto chciał zostawić swój samochód w tym miejscu, musiał liczyć się z wybojami i wyrwami. Na szczęście miejscy radni zatwierdzili w budżecie środki na modernizację placu. Postanowiono, że wyremontowana będzie także ulica Pocztowa. Na inwestycje te zabezpieczono środki w wysokości 800 tys. zł.
Od 14 listopada na ulicy Pocztowej została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Wjazd w ulicę od strony Kościuszki jest zablokowany. Prace mogą jeszcze potrwać. Umowny termin zakończenia robót przewidziany jest na 31 lipca 2018 r. 

Wydawałoby się, że przebudowa parkingu i drogi dojazdowej to powód do zadowolenia mieszkańców. Jednak wokół remontu parkingu przy PKS-ie rozgorzała żarliwa dyskusja. Jednym z punktów zapalnych była propozycja likwidacji budki z zapiekankami. Słynne wyroby firmy Jana Pyznarskiego to niemal symbol naszego miasta. Drugi punkt biłgorajskich zapiekanek znajduje się kilka metrów dalej w budynku dworca PKS. Jednak zawsze większe kolejki ustawiały się pod drewnianym kioskiem, mimo że w drugim punkcie produkowane są one według takiej samej receptury. Po sporządzeniu planów parkingu okazało się, że kiosk jest umiejscowiony w ciągu komunikacyjnym i wymaga rozbiórki. 
Na razie kiosk z zapiekankami pracuje jak dawniej. Pomimo remontu parkingu jest czynny, chociaż kolejka klientów jest nieco mniejsza. Władze miasta zapewniają, że znajdą rozwiązanie, które zadowoli i użytkowników parkingu, i właściciela gastronomii oraz jego klientów. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.