- Reklama -

- Reklama -

Remont na bogato?

W Tarnogrodzie trwa remont Miejskiej Biblioteki Publicznej, mieszczącej się w budynku synagogi. Mieszkańcy zachodzą w głowę czy inwestycja nie jest realizowana zbyt bogato.

- Reklama -

Kto był, ten wie, że dotychczasowe warunki panujące w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnogrodzie do dobrych nie należały. Od wielu lat mówiło się, że budynek potrzebuje remontu. Środków na ten cel ciągle brakowało. W tym roku udało się rozpocząć prace dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym. Budynek z miesiąca na miesiąc pięknieje, a wyobraźnia mieszkańców pracuje i podpowiada, jakie „bogactwo” posiada synagoga.

Na tapetę poszły okna. Niby nic nadzwyczajnego, a jednak. Okazuje się, że mieszkańcy zachodzą w głowy, z jakiego materiału są one wykonane. Postawili na gatunek egzotyczny, jakim jest mahoń.

Temat poruszył podczas jeden z sesji Rady Miejskiej w Tarnogrodzie radny Czesław Larwa. – W związku z wieloma zapytaniami mieszkańców chciałbym usłyszeć, z jakiego materiału są wykonane ramy okien w synagodze. Ludzie mówią, że z mahonia. Przywożone są podobno w specjalnych foliach – pytał radny.

Emocje ostudził burmistrz Paweł Dec. Ramy okienne w budynku synagogi  miały być wykonane z drewna dębowego. Ich producent jest lokalny i pochodzi z sąsiedniej gminy. Wykonawca zwrócił się jednak z pytaniem do władz gminy czy dąb może zastąpić drewnem meranti. Meranti to drewno z drzew liściastych pochodzące z Malezji i Indonezji. – Jest to drewno droższe, ale o wiele bardziej wytrzymałe, lekki i odporne na wilgoć. Wykonawca zaproponował nam, że wykona to w cenie drewna dębowego – mówi burmistrz Paweł Dec.  Zgodę na taką zamianę wydał konserwator zabytków.

 

- Reklama -

5 Komentarze
 1. Paweł mówi

  Ten zabytek jest pięknie odrestaurowany. Perełka wśród lokalnych zabytków. Brawo Tarnogrodzianie!

 2. Anonim mówi

  Ludzie!!! Czemu szczujecie na Burmistrza?! Dajcie się wykazać. Nie od razu Rzym zbudowano. Uważam, że Pan Dec dużo zrobił dla gminy w krótkim czasie. Ta osoba,która psuje opinię Burmistrzowi po całym powiecie niech zastanowi się nad sobą.

 3. Piotr M. mówi

  Nie róbcie z lud- idiomów, a sołtysa Larwy debila. Dyskusja byla dluga, a zarzuty od wielu radnych konkretne. Oglądałem sesję i polecam obejrzeć innym mieszkańcom gminy Tarnogród. Po wystąpieniu radnych Szponara i Krupy władzy zabrakło języka w gębie.

 4. Bart Swińpsoń mówi

  Nie tylko okna na bogato. Będzie głośno

 5. wood mówi

  A, okazało się, że jednak inne egzotyczne drewno. Nie mahoń ale i nie dąb..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.