- Reklama -

- Reklama -

Remont drogi

Droga gminna w Lipowcu (gm. Tereszpol) niebawem zmieni swoje oblicze. Wszystko dzięki środkom pozyskanym przez władze gminy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

- Reklama -

 

Gmina Tereszpol na przebudowę drogi gminnej z tzw. Góry (nr 109357L) w miejscowości Lipowiec otrzymała dofinansowanie w kwocie ponad 562 tys. zł z Funduszu Dróg Samorządowych, 500 tys. zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych, a 133 tys. zł stanowi wkład własny. Wartość zadania to ponad 1 mln 195 tys. zł. Inwestycja ma być gotowa do października 2021 roku.

- Reklama -

Przebudowa drogi bez wątpienia poprawi nie tylko bezpieczeństwo mieszkańców, ale również zniweluje dotychczas występujący problem przede wszystkim z odprowadzeniem wód opadowych. Władze gminy mają nadzieję, że po remoncie problem zniknie. Na pewno przebudowa spowoduje, że woda zostanie odprowadzona do przydrożnych rowów i skierowana w dół miejscowości. W przyszłości dzięki tym rozwiązaniom nie będzie następowała degradacja drogi.

Długość wyremontowanego odcinka wyniesie 980 mb. W ramach zadania przewiduje się m.in. wykonanie robót odwodnienia korpusu drogi za pomocą cieków przykrawężnikowych, urządzenia przydrożnych rowów, utwardzenia zjazdów.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź