- Reklama -

- Reklama -

Rekrutacja do szkół średnich. Ilu chętnych?

Ten rok będzie wyjątkowy pod względem naboru do szkół średnich. Wczoraj zakończyło się rejestrowanie kandydatów do szkół średnich. tegoroczny nabór jest wyjątkowy, gdyż do szkół pójdą absolwenci gimnazjów i klas ósmych podstawówek.

Ten rok będzie wyjątkowy pod względem naboru do szkół średnich, gdyż jest rekordowa liczba dzieci. Do szkół średnich pójdą nie tylko absolwenci gimnazjów, ale i ósmych klas szkół podstawowych. Teoretycznie walczą oni o przyjęcie do różnych szkół – pierwsi w liceach spędzą trzy lata, a drudzy o rok dłużej. W rzeczywistości nauka odbywać będzie się jednak w tych samych budynkach.

W tegorocznej rekrutacji uczniowie mogą wskazywać aż 6 szkół, w których chcieliby się uczyć. Najważniejszy jest jednak wybór klasy z tak zwanej „pierwszej preferencji”, bo to do nich najbardziej chcą się dostać absolwenci.
Jakie szkoły średnie są więc najbardziej oblegane?

Branżowa Szkoła I stopnia nr 1 w ZSZiO ma 33 osoby z pierwszej preferencji na 78 miejsc. Podobnie Branżowa Szkoła I stopnia nr 2 w RCEZ. Tu zgłosiło się 38 chętnych na 78 miejsc.

Branżowa Szkoła I stopnia nr 3 w ZSBiO ma 52 miejsca, a 24 chętnych. Prawie dwa razy więcej absolwentów, niż jest miejsc, zgłosiło się do II Liceum Ogólnokształcącego w ZSBiO. Podania o przyjęcie złożyło tu 195 uczniów, a miejsc w liceum jest zaledwie 120. Każda z czterech klas ma liczyć po 30 uczniów, a klasa o profilu biologicznym ma 89 kandydatów z pierwszej preferencji.

Z kolei do Katolickiego Liceum Ogólnokształcące chce się dostać 20 uczniów. W szkole tej jest 64 miejsca.

Do Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ podania w pierwszej preferencji złożyło 294 osoby. W szkole jest miejsce dla 240 uczniów. Najbardziej oblegana jest klasa psychologiczna (41 chętnych na 15 miejsc), klasa akademicka SGH (44 chętnych na 30 miejsc) i klasa medyczna (także 44 chętnych na 30 miejsc).

Technikum w ZSZiO, Biłgoraj ma 120 miejsc. Tu w pierwszej kolejności chcę się dostać 134 uczniów. Najwięcej podań wpłynęło na kierunek technik usług fryzjerskich.

Do Technikum Budowlanego w ZSBiO zgłosiło się 50 kandydatów na 60 miejsc. Z kolei do Technikum Leśnego zgłosiło się 58 osób na 64 miejsc.

Oblegane jest Technikum Mechaniczno-Elektryczne w RCEZ. Tu są miejsca dla 180 uczniów, a w pierwszej preferencji szkołę tę wybrało 309 uczniów. Najbardziej popularna klasa, to technik informatyk (64 chętnych na 15 miejsc) i technik programista (57 chętnych na 15 miejsc).

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.