- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Rekordowa ilość pieniędzy na wygony

Prawie pół miliona złotych tarnogrodzki samorząd zainwestował w remont wygonów. Dodatkowo na polne drogi został wywieziony materiał z remontu drogi wojewódzkiej. Zrobiono tak, aby jak najwyższa jakość dróg szła w parze z jak najniższymi kosztami wykonania.

W 2021 roku gmina Tarnogród przeznaczyła rekordową ilość środków finansowych z budżetu na remont wygonów. Jest to kwota ponad 400 tys. zł.

– Jest to niebagatelna kwota w przełożeniu na naszą gminę. Oprócz tego wywieźliśmy na drogi polne kilkadziesiąt samochodów materiału z przebudowy drogi wojewódzkiej nr 835 – podkreśla Paweł Dec, burmistrz miasta Tarnogrodu.

Celem samorządu jest w jak największym stopniu pozyskiwanie materiałów, za które mieszkańcy nie muszą płacić. W tym przypadku jest to pozyskiwanie materiałów budowlanych z remontu drogi wojewódzkiej.

– Musimy dbać o wygony, ponieważ gmina Tarnogród to gmina typowo rolnicza, która wyróżnia się nie tylko uprawą zbóż, ale również owoców miękkich i tytoniu. Wielu rolników i plantatorów musi dojechać do swoich pól samochodami osobowymi, co sprawia, że trzeba mieć te drogi bardzo dobrze utrzymane. Dodatkowo rolnicy mają coraz nowocześniejszy i cięższy sprzęt – mówi włodarz.

Nowe place zabaw

Od 14 lipca przez dwa miesiące trwały prace związane z budową placu sportowo-rekreacyjnego w Woli Różanieckiej. Ponadto w ramach zadania wykonano doposażenie istniejących już placów zabaw na terenie gminy Tarnogród, między innymi w centrum miasta, na osiedlu Błonie, przy Szkole Podstawowej w Luchowie Górnym oraz w Pierogowcu.

Place zabaw wyremontowano za kwotę ponad 230 tys. zł.

Co z byłym gimnazjum?

- Reklama -

Burmistrz miasta Tarnogrodu rozpoczął konsultacje w sprawie byłego gimnazjum w Tarnogrodzie i jego przyszłości. Odbyło się już spotkanie z radą rodziców oraz radą pedagogiczną z Przedszkola Miejskiego i Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie.

– Już niedługo będziemy przeprowadzać oględziny i konsultacje na miejscu. Jestem zwolennikiem, że ze społeczeństwem trzeba rozmawiać. Nie może być tak, jak było wcześniej, że kilka miesięcy przed rozpoczęciem roku szkolnego padła decyzja o przeniesieniu gimnazjum. To nie jest w moim stylu. Ja lubię, jak jest wiele różnych opinii, ponieważ zawsze rodzą się z nich przeróżne pomysły. Musimy się zastanowić, co zrobić z tym budynkiem. Czy przenosimy w jego mury przedszkole, czy część szkoły podstawowej, a może w ogóle nic z nim nie zrobimy, ponieważ nie pozwoli na jego zagospodarowanie demografia – zauważa Paweł Dec, burmistrz Tarnogrodu.

W byłym gimnazjum dalej funkcjonuje punkt szczepień. Do sali gimnastycznej uczęszczają również dzieci na zajęcia wychowania fizycznego, jednak nie mają one kontaktu z osobami, które się szczepią.

– Bardzo nam zależy na tym punkcie. Widzimy, że te szczepienia to najlepsza broń w walce z koronawirusem, którego wszyscy mamy dosyć – podsumowuje burmistrz.

Nowa biblioteka już niedługo będzie otwarta

W 2021 roku jest planowane otwarcie Biblioteki Miejskiej w Tarnogrodzie. Prace są już na ukończeniu. Pozostało jeszcze ustawienie regałów i przeniesienie książek.

– Już niedługo nasze miasto będzie miało całkiem inny wygląd. Tarnogrodzki Dom Kultury już jest wyremontowany. Droga wojewódzka nr 835 będzie wkrótce na miarę XXI wieku, jak i park, który planujemy zrobić w przyszłym roku. Teraz również i biblioteka z XVII w. przeniesie się do XXI wieku – podkreśla burmistrz Paweł Dec.

Samorząd Tarnogrodu ma ambitne plany na przyszłość. Chce inwestować w szkoły, drogi i kanalizację.

– W przyszłym roku bardzo byśmy chcieli wyremontować szkoły. Wymagają one sporych kosztów, aby poprawić ich wygląd. Do tego chcemy remontować drogi oraz wykonać kanalizację w Luchowie, którą chcemy sfinansować z pieniędzy pochodzących z Polskiego Ładu. Plany mamy duże. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursów – dodaje burmistrz.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Jan mówi

    To ile w końcu ta biblioteka? Podobno 8 mln się uzbierało? I szczerze to gdzie te 400 tyś. na wygony? Bo polepszeniu to nie uległy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.