- Reklama -

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W PARAFII W STARYM BIDACZOWIE

 Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Starym Bidaczowie  w dniach 12-14 marca wzięli udział w rekolekcjach zorganizowanych przez ks. Rudolfa Karasia proboszcza parafii p.w. Nawiedzenia NMP w Starym Bidaczowie. Prowadzący rekolekcje ks. dr Sylwester Zwolak w swoich kazaniach poruszał tematy ważne dla każdego chrześcijanina, do których należą m.in. świadomość swojej grzeszności i słabości, a równocześnie pamięć o Miłosierdziu Bożym, a także ciągły wysiłek  w nawracaniu się  i zwracaniu do Boga. Uczniowie nie tylko uczestniczyli we Mszy św., ale także wzięli udział w spotkaniach, które odbyły się w szkole. Ksiądz rekolekcjonista poprowadził spotkania dla dzieci z klas I-III, następnie dla uczniów z klas IV – VI, a w końcu dla "maluchów" z przedszkola. Spotkania stanowiły okazję do dyskusji i pogłębienia zagadnień poruszanych w kazaniach rekolekcyjnych.

Na zakończenie rekolekcji odbyła się Szkolna Droga Krzyżowa. Dzieci z wielkim przejęciem uczestniczyły w tym nabożeństwie. Każdy z uczestników mógł wziąć aktywny udział w Drodze Krzyżowej. Starsi uczniowie czytali rozważania poszczególnych stacji,  a młodsze niosły krzyż. Liturgia zakończyła się ucałowaniem krzyża. O tym, że rekolekcje były owocne, świadczy aktywność uczniów na katechezie, którzy w swoich pytaniach nawiązywali do problemów poruszanych podczas spotkań z księdzem rekolekcjonistą oraz bardzo emocjonalnie powracali do swojego udziału i zaangażowania w Szkolnej Drodze Krzyżowej.

- Reklama -

Wspólna modlitwa kapłanów, dzieci, nauczycieli i pracowników szkoły była pięknym świadectwem wiary, okazją do spojrzenia na swoje życie i jego przemianę,  a równocześnie ukazała, że w małych społecznościach szkolnych panuje niemal rodzinna atmosfera, która sprzyja formacji dzieci na płaszczyźnie intelektualnej, religijnej, ludzkiej i społecznej.

 

Ks. Rudolf Karaś

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.