- Reklama -

RCEZ zdominowało województwo

Piątek, 21 października, i spektakularne zwycięstwo w Lidze LA Chłopców w Zamościu, natomiast we wtorek w Tomaszowie Lubelskim okazali się bezkonkurencyjni w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Obydwa zwycięstwa były zdecydowane i dają nadzieję na kolejne udane starty tym razem rangi ogólnopolskiej.

Piątkowe zmagania to starty na 100, 400 i 1500 metrów; skok w dal; pchnięcie kulą oraz sztafeta 4×100 metrów. Na końcowy wynik składa się suma wyników osiągniętych przez zawodników we wszystkich konkurencjach. Łącznie RCEZ zdobyło 1266 punktów, a przewaga nad drugą szkołą z Puław wyniosła aż 60 oczek. Sukces był możliwy tylko dzięki solidnej i wyrównanej drużynie. Trudno zatem wymienić najlepszych lekkoatletów RCEZ w tych zawodach, bo wszyscy wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności. 

Skład RCEZ: Piotr Kłos, Dominik Bazylak, Michał Król – 100 metórw; Norbert Jargiło, Kacper Harkot, Maciej Kuczma – 400 m; Jakub Bielański, Sylwester Pyda, Łukasz Kaczor – 1500 m; Damian Kapuśniak, Grzegorz Rapa, Jakub Grab – skok w dal; Piotr Kołodziej, Mateusz Góra, Jakub Niedźwiecki – kula; Jargiło, Bazylak, Król, Kłos – 4×100 m.

Po roku przerwy reprezentacja Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju wróciła na I miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców (10×1500 metrów), które odbyły się 25  października w Tomaszowie Lub. W tym przypadku przewaga nad drugą na mecie Białą Podlaską to prawie 50 sekund.

Zarówno jedno, jak i drugie zwycięstwo zbliża do awansu na zawody ogólnopolskie, które odbędą się prawdopodobnie na wiosnę przyszłego roku.

- Reklama -

W skład drużyny przełajowców z „Elektryka” weszli: Jakub Bielański, Łukasz Kaczor, Adrian Birut, Dawid Bernaś, Kamil Szpot, Mateusz Chorębała, Kacper Harkot, Norbert Jargiło, Wojciech Branewski i Sylwester Pyda. 

W imprezie również bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Reprezentacja dziewcząt ZSBiO zajęła II miejsce (i zdobyła srebrne medale), natomiast reprezentacja chłopców miejsce V.

Składy sztafet

Dziewczęta – Patrycja Kazanecka, Adrianna Kaczor, Agata Sikorska, Aleksandra Kapuśniak, Paulina Kusz, Magdalena Oleszek, Aleksandra Pyda, Natalia Zygmunt, Katarzyna Kolbuch, Dominika Grabias, Jagoda Dzido, Sylwia Nowak. Opiekun: Ireneusz Zarczuk.

Chłopcy – Błażej Baran, Damian Chmura, Mateusz Czajka, Karol Granda, Michał Harkot, Daniel Luchowski, Karol Malec, Przemysław Mróz, Paweł Nawrocki, Rafał Pawelec, Patryk Skiba, Paweł Zdybel. Opiekun: Krzysztof Blicharz

Trzecie miejsce na podium zajęły także dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.