- Reklama -

- Reklama -

Razem za Jezusem (foto)

- Reklama -

 

Dziękczynny koncert chwały i uwielbienia odbył się 22 lipca na scenie przy parkingu i boisku Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju. Był on zwieńczeniem uroczystości związanych z podniesieniem kościoła pw. św. Marii Magdaleny do rangi sanktuarium. – Rozpoczynamy ten ostatni akord naszych uroczystości pod sztandarem św. Marii Magdaleny, ostatni akord i, jak słyszeliśmy, to będzie najgłośniejszy akord. Możemy powiedzieć: chwalimy Pana Boga najgłośniej w Polsce – mówił ks. kan. Witold Batycki, dziekan Dekanatu Biłgoraj Południe. – Dzisiaj chcemy, aby ten śpiew chwały, uwielbienia i dziękczynienia wybrzmiał jak najgłośniej. Jesteśmy wdzięczni Bogu za dzisiejszy dzień – podkreślał ks. proboszcz, przypominając troskę o piękne przeżycie uroczystości odpustowych ku czci św. Marii Magdaleny. – Dzisiaj mamy na tym wzgórzu sanktuarium św. Marii Magdaleny – z radością zaznaczał kapłan. – Niech nasza patronka przewodniczy, prowadzi, ubogaca nasze wnętrze, przemienia, a przede wszystkim niech daje w serca nadzieję – mówił, ks. Batycki, witając zespół Razem za Jezusem i „szefa” Szkoły Nowej Ewangelizacji ks. Krzysztofa Kralkę oraz ks. dr Piotra Spyrę, byłego wikariusza parafii pw. św. Marii Magdaleny, wszystkich wokalistów i instrumentalistów. – Idźmy wszyscy, jak tutaj jesteśmy, razem ze św. Marią Magdaleną, razem za Jezusem – zachęcał kapłan, życząc miłego pobytu i odbioru, a zarazem dziękczynienia i wspaniałej modlitwy.

urząd MArszałkowski projekt

To, co się będzie tutaj działo, to nie będzie zwykły koncert, chociaż na pewno będzie dużo radości i okazji do tego, by skakać, ale przede wszystkim będziemy chcieli się modlić, uwielbiać Pana Boga w tym wszystkim, co nam daje. Zapraszamy do tego, abyście modlili się razem z nami – do wspólnej modlitwy wprowadzał ks. Krzysztof Kralka.

Instrumentaliści i wokaliści zespołu Razem za Jezusem wykonali wiele utworów uwielbienia, a do ich śpiewania włączała się zgromadzona przed sceną publiczność: parafianie, uczestnicy Światowych Dni Młodzieży z Litwy, wolontariusze, mieszkańcy Biłgoraja i okolic.

Pierwszy raz zespół zagrał w czerwcu 2011 r. Był to zarówno pierwszy występ, jak i pierwszy Wieczór Chwały, którego pomysłodawcą był pallotyn ksiądz Krzysztof Kralka. Oprawę muzyczną stworzyli młodzi ludzie skupieni wokół prowadzonej przez księdza Krzysztofa Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Z czasem przyjęli nazwę Razem za Jezusem. Pierwszy koncert był dla zespołu niezwykłym wydarzeniem.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Członkowie zespołu regularnie kształcą się muzycznie, ale cały czas formują się przede wszystkim religijnie. Co jakiś czas mają wspólne wyjazdy formacyjne. Ich celem jest ewangelizacja, a muzyka jest tylko sposobem. Starają się, by modlitwa była zawsze na pierwszym miejscu.

Trzeba podkreślić że wszystkie aranżacje dla chóru przygotowuje ks. Piotr Spyra, który przybył do zespołu, gdy rozpoczynał studia na wydziale jazzu i muzyki estradowej.  Wprowadził również do zespołu kilka osób z Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.