- Reklama -

- Reklama -

Razem mogli więcej

W sobotę 28 sierpnia Stowarzyszenie Integracyjno-Rehabilitacyjne Osób Niepełnosprawnych SIRON w Biłgoraju zaprosiło na zawody sportowe. Siedemnasta edycja wydarzenia "Razem możemy więcej" odbyła się na biłgorajskim autodromie.

Jak co roku zmagania sportowe rozpoczął wyścig na wózkach inwalidzkich zwany “Kryterium Asów”, który wzbudza najwięcej emocji zarówno wśród kibicujących jak i samych zawodników. Następnie odbył się bieg integracyjny dla osób sprawnych ruchowo. Ostatnią część wydarzenia wypełniły rozrywkowe konkurencje takie jak: rzut do kosza, rzut kaloszem, rzut do wiadra i rozgrywki boule.

– Wydarzenie miało na celu integrację osób niepełnosprawnych oraz dobrą zabawę sportową. Ważne jest dla nas to, aby zawodnicy mogli uwierzyć we własne siły i mogli sprawdzić się w przygotowanych dla nich konkurencjach. Bardzo się cieszymy, że dopisała frekwencja oraz pogoda, tym bardziej że w ubiegłym roku nie mogliśmy zorganizować tego wydarzenia ze względu na pandemię – mówi Agnieszka Dubiel-Zadworna, prezes Stowarzyszenia Integracyjno-Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych SIRON w Biłgoraju.

- Reklama -

Dzięki darczyńcom uczestnicy wydarzenia mieli zapewniony poczęstunek. Zadanie zrealizowane zostało dzięki sponsorom, dofinansowaniu samorządu powiatu biłgorajskiego oraz Gminy Miasta Biłgoraja. Po zawodach sportowych odbyło się spotkanie integracyjne.

red. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.