- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ratujmy naszą Ziemię

To tytuł wystawy, której wernisaż odbył się 9 marca 2021 r. w Galerii na I piętrze Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

- Reklama -

 Wystawę otworzyła Joanna Łukaszczyk – organizator imprez w MDK. O wystawie oraz przygotowaniach do niej opowiedziała Irena Oręziak-Kupczak – opiekun artystyczny autorów prac grup plastycznych „Fantazja” i „3 D”. Z kolei wystawa z cyklu WIOSNA MŁODYCH TALENTÓW to przede wszystkim promowanie młodych talentów. To również podsumowanie pewnego etapu pracy, umiejętności plastycznych i możliwości twórczych wychowanków, różnorodności interpretacji tematu oraz zastosowania różnych technik plastycznych, których wychowankowie nauczyli się podczas zajęć.
Wystawa prezentuje 
23 prace wykonane w formie plakatu techniką kolażu w formacie B1. Część prac na jednym plakacie zawiera kilka technik plastycznych oraz materiały różne, takie jak: gazeta, papier, maseczki, folia bezbarwna, przypominających śmieci oraz plastik. Większość prac została wykonana głównie farbami akrylowymi.

Temat wystawy „Ratujmy naszą Ziemię” ma zainteresować oraz zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na zagrożenia dla naszej planety. Wykonanie plakatu to świetna forma wypowiedzi artystycznej na każdy ważny temat.

- Reklama -

Organizacje, zajmujące się ochroną środowiska, ochroną ginących gatunków zwierząt oraz naukowcy na całym świecie biją na alarm. Informują w środkach masowego przekazu o niepokojących zjawiskach, które mają wyniszczający i nieodwracalny wpływ na naszą planetę. Do najważniejszych zagrożeń należą: zanieczyszczenie powietrza, odpady, wyczerpanie się źródeł energii, wycieki ropy naftowej, wycinanie lasów, niszczenie bioróżnorodności oraz topnienie Antarktydy.

Większość opisanych zagrożeń można odczytać w stworzonych przez wychowanków plakatach, które oprócz walorów artystycznych i różnorodności przekazu informują i ostrzegają. Jednocześnie kilka prac przedstawia piękno naszej Ziemi, zachęcając potencjalnego odbiorcę do tego, by każdy z nas mógł zrobić coś dobrego dla ochrony środowiska naturalnego.

W rezultacie wystawa ma szczególny klimat i każdy może znaleźć coś dla siebie.

I.O-K

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź