- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ratowali jak dorośli

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy, jak się zachować i jak pomóc osobie, która jej potrzebuje. 10 listopada w Szkole Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie zorganizowano zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy.

- Reklama -

 

– My dorośli często boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności, aby udzielić pierwszej pomocy. Natomiast dzieci nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Dlatego już od najmłodszych lat należy je instruować, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy – przyznaje Dominika Postrzech-Mazurek, nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie.

Podczas zajęć dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Uczniowie mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostali zapoznani ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

- Reklama -

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku
nieobecności osób dorosłych. – Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia. Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc – podsumowuje nauczycielka.

Zajęcia przeprowadził Mariusz Kurzydło, ratownik medyczny oraz rodzic jednej z uczennic.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.