Riad Haidar urodził się w Syrii. Tam uzyskał licencjat z fizyki i matematyki. W Polsce studiował na Akademii Medycznej w Lublinie, gdzie uzyskał dyplom lekarza. Jest specjalistą drugiego stopnia neonatologii, specjalistą do spraw zarządzania służbą zdrowia oraz zarządzania projektami europejskimi i prawa w Unii Europejskiej. Kwalifikacje te zdobył w ramach studiów na UMCS.
Od niemal 50 lat mieszka w Polsce. Tutaj założył rodzinę, jest szczęśliwym mężem, ojcem trzech dorosłych synów i dumnym dziadkiem. Mówi biegle w trzech językach. Od ponad 38 lat związany jest z bialskim szpitalem, gdzie stworzył jeden z najnowocześniejszych w kraju Oddział Neonatologiczny o III stopniu referencji. Nieprzerwanie od 1999 roku pełni funkcję ordynatora Oddziału Neonatologicznego im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. To dzięki jego zaangażowaniu oraz współpracy z WOŚP oddział dysponuje najnowocześniejszym sprzętem przeznaczonym do ratowania życia najmłodszych dzieci. To wielka duma Białej Podlaskiej.
Działacz społeczny i charytatywny – pełni od wielu lat funkcję szefa sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej. Jest organizatorem wielu akcji dobroczynnych i inicjatorem działań związanych z oświatą zdrowotną.
Riad Haidar jest również aktywnym samorządowcem. Na rzecz swojego miasta działał, zasiadając w Radzie Miasta Biała Podlaska przez dwie kadencje w latach 2002-2006 oraz 2006-2010. To również aktywny radny wojewódzki IV, V, VI kadencji oraz wiceprzewodniczący sejmiku województwa lubelskiego V kadencji.
Za swoje zasługi otrzymał wiele odznaczeń min. tytuły zasłużonego dla powiatu bialskiego i województwa lubelskiego, został również odznaczony przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi przyznanym za działalność na rzecz społeczności lokalnej. Prezydent Lech Kaczyński odznaczył Riada Haidara Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz służby zdrowia, zaś prezydent Bronisław Komorowski przyznał mu odznaczenie Zasłużonego w służbie Społeczeństwu. W 2005 roku uhonorowano go tytułem „Lekarza Niezwykłego 2005”. Otrzymał także certyfikat zaufania pacjentów. W 2018 roku Fundacja Ekumeniczna „Tolerancja" przyznała Riadowi Haidarowi medal za troskliwe i bezinteresowne niesienie pomocy w ratowaniu życia noworodków oraz społeczną pracę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - „Środki unijne nie powinny być bezmyślnie wydawane lecz inwestowane w poprawę jakości życia mieszkańców, modernizację infrastruktury oraz rozwój naszego regionu. Należy dążyć do niwelowania dysproporcji w warunkach pracy i płacy mieszkańców Unii Europejskiej, ale również w dostępie do specjalistycznej opieki medycznej oraz świadczeń socjalnych.” - mówi Raid Haidar, kandydat do Europarlamentu.
Spotkanie z Riadem Haidarem w Biłgoraju odbędzie się 23 maja o godz. 15.30 w lokalu przy ul. Plac Wolności 15.
Riad Haidar odwiedzi Biłgoraj
Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

reklama
Przeczytaj również:
Wiadomości BiłgorajskieRiad Haidar urodził się w Syrii. Tam uzyskał licencjat z fizyki i matematyki. W Polsce studiował na Akademii Medycznej w Lublinie, gdzie uzyskał dyplom lekarza. Jest specjalistą drugiego stopnia neonatologii, specjalistą do spraw zarządzania służbą zdrowia oraz zarządzania projektami europejskimi i
reklama
reklama
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ
Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM
e-mail
hasło
Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
reklama
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.