- Reklama -

- Reklama -

Ragdoll – kot o łagodnym usposobieniu

Ragdoll to towarzysz dla tych, którzy kochają milusińskich sporych rozmiarów o pięknej sierści i niezwykłym błękitnym spojrzeniu.

- Reklama -

Panuje powszechne przekonanie, iż koty chadzają własnymi ścieżkami i nie ma co podejmować trudu przyzwyczajenia ich do człowieka. Koci charakter to przede wszystkim indywidualizm, chadzanie własnymi ścieżkami, unikanie niepożądanego towarzystwa, nawet tego z najbliższego kotu otoczenia. Miłe zaskoczenie stanowi tu najbardziej towarzyska rasa kota, jaką jest Ragdoll https://zwierzaki.pl/kot-ragdoll

Charakter przytulankowego kota

Nazwa rasy kotów Ragdoll nie jest oczywiście przypadkowa. Pierwszy hodowca tego rodzaju, Ann Baker, nadała swoim zwierzakom taką nazwę przez wzgląd na niezwykłą reakcję wywoływaną przez podniesienie ich na rękach. Koty tej rasy w chwili znalezienia się w górze od razu rozluźniają się, w czym przypominają właśnie „ragdoll” – szmacianą lalkę.

Te wyjątkowe istoty to niezwykle towarzyskie stworzenia, lubiące kontakt z ludźmi i innymi zwierzętami. Ich łagodny charakter pozwala na szybką asymilację zwierzęcia w domowym zaciszu. Ci futrzaści przyjaciele bardzo lubią zabawę i aktywność fizyczną, a także czułość i bliskość swojego opiekuna, z którym chętnie przebywają. Nie należy jednak zapominać o zapewnieniu im odpowiednich warunków do aktywniejszego spędzania czasu.

Ustawienie wysokiego drapaka, odpowiednia organizacja przestrzeni, zapewnienie dostępu do okna z widokiem na otaczający nas świat. Wszystkie te czynniki będą miały doskonały wpływ na kondycję psychiczną oraz fizyczną naszego kota, któr, mimo godnej i dumnej sylwetki i łagodnego sposobu bycia, lubi, jak każdy kot, poczuć ducha przygody.

Okazały kot Ragdoll

- Reklama -

Mimo niepozornej nazwy koty rasy Ragdoll to zwierzęta o niezwykle okazałej fizjonomii. Ich okazałe, zgrabne sylwetki najczęściej osiągają znaczne rozmiary, co w połączeniu z pięknym, puszystym, długim futrem stanowi wyjątkowe połączenie. Charakterystyczny dla tej rasy kotów kołnierz dodatkowo potęguje to wrażenie. Nie można oczywiście przejść obojętnie obok przedstawiciela tej rasy, także przez wzgląd na oczy. Duże, hipnotyzujące, błękitne spojrzenie z pewnością zawładnie sercem niejednego miłośnika kotów.

Ragdoll jest także rasą wyróżniającą się pod względem umaszczenia. Pokryte białym włosiem ciało kota nabiera innej barwy tylko w kilku miejscach, tak zwanych chłodnych partiach ciała. Co do poprawności kolorystycznej rasowego kota nie ma tu ograniczeń. Akceptowane są właściwie wszystkie barwy: seal-, blue-, chocolate-, lilac-, a ostatnimi czasy także red- i creampoint.

Sierść Ragdolli nie jest uciążliwa w pielęgnacji ze względu na małą ilość podszerstka. Czesanie od czasu do czasu w pełni zaspokoi potrzeby naszego kota, Przyzwyczajanie pupila do tego zabiegu od najmłodszych lat pozwoli mu uniknąć stresu w przyszłości i zaowocuje pewnego rodzaju sympatią do tego typu pielęgnacji.

Także odpowiednia dieta ma znaczący wpływ na futro kociaka. To o czym warto wiedzieć to fakt, że koty rasy Ragdoll rosną nawet do czwartego roku życia, w związku z czym dbałość o wystarczającą ilość białka w ich posiłkach ma tutaj kluczowe znaczenie. Ciekawostką jest, że kocięta tej rasy przychodzą na świat zupełnie białe, a swoje ostateczne umaszczenie przybierają dopiero około czwartego roku życia.

Imiona dla kota typu Ragdoll

Imion dla kotów jest niezliczona ilość. Każdy słyszał o jakimś Puszku, Wąsiku czy Kłębuszku. Imię jednak oddawać powinno charakter jego posiadacza lub nawiązywać do jakiejś jego cechy charakterystycznej. Oczywiście, w przypadku Ragdolli imiona dla kotów takie jak Pusia nie będą zapewne nietrafione. Miękkie, lśniące futro i pokojowe nastawienie to doskonała podstawa dla takiej nazwy. Warto jednak czasem poświęcić trochę czasu i przyjrzeć się temu, w jaki sposób nasz nowy pupil spędza czas, jak się porusza, jak chodzi, czy jest ciekawski, czy raczej wyciszony i spokojny. Kocie imię to dodatkowa łatka na ragdolowym osobniku, więc powinna być równie dopasowana, co pozostałe cechy naszego kociego towarzysza.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.