- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Rafał Brzozowski zagrał dla Jakuba Osucha

Jakub Osuch to 10-letni chłopiec z Aleksandrowa. Właśnie dla niego w Górecku Kościelnym odbyła się zbiórka pieniędzy. Podczas wydarzenia zagrał Rafał Brzozowski.

1 sierpnia w Górecku Kościelnym odbył się piknik rodzinny połączony ze zbiórką pieniędzy dla Jakuba Osucha z Aleksandrowa.

– Co roku w Górecku Kościelnym i Dąbrowie odbywa się festiwal maryjny, jednak z racji pandemii odłożyliśmy go na kolejny rok. Chcieliśmy dać ludziom coś w zamian i dlatego zorganizowaliśmy festyn rodzinny dla mieszkańców i wszystkich, którzy chcieliby z nami tutaj być – mówi ks. Jarosław Kędra, proboszcz parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa w Górecku Kościelnym. – Festiwal ma kilka celów. Pierwszym jest integracja rodzin, aby mogły one wziąć udział w różnych zabawach oraz posłuchać piosenek w wykonaniu artystów z Tereszpola, Aleksandrowa i Józefowa. W tym roku festyn rodzinny miał również aspekt charytatywny, więc zaprosiliśmy Rafała Brzozowskiego, aby przygotował koncert dla Jakuba Osucha, który jest z Aleksandrowa i bardzo ciężko choruje. Obecnie jest on w szpitalu i czeka na rehabilitację – dodaje organizator wydarzenia.

Jakub Osuch ma 10 lat i cierpi na mukopolisaharydozę. Chłopiec ma coraz większe problemy z chodzeniem. Ostatnio przeszedł poważną operację. Zbiórka w Górecku Kościelnym ma pomóc w zebraniu środków na zakup lekarstw oraz sprzętu rehabilitacyjnego.

- Reklama -

– Wspaniała rodzinna inicjatywa oraz atmosfera jest tutaj w Górecku Kościelnym. Koronawirus dobitnie pokazał, że relacje międzyludzkie są bardzo ważne i trzeba je pielęgnować. Całe wydarzenie ma również bardzo szczytny cel, jakim jest zbiórka dla chorego Kuby. Potrzebuje on pieniędzy na powrót do zdrowia. Ważne jest, abyśmy umieli się wspierać, kiedy ktoś z naszych bliskich tej pomocy potrzebuje – mówi Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.

Gwiazdą wydarzenia był Rafał Brzozowski, który zagrał koncert dla licznie zgromadzonej widowni.

~Kuliński Michał

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.