- Reklama -

- Reklama -

Radosna twórczość projektanta. Przejście prowadzi … do rowu (zdjęcia)

Mieszkańcy Bukownicy (gm.Tereszpol) uśmiechają się szeroko przechodząc przez skrzyżowanie w ich wsi. Niby jest bezpiecznie, bo przejście jest, ale to dość ekstremalne przejście, bo prowadzi ... do rowu.

- Reklama -

Jakiś czas temu w Bukownicy (gmina Tereszpol) zmieniono organizację ruchu. Przecinają się tu dwie drogi – powiatowa i gminna. Krzyżówka jest oznakowana, na drodze powiatowej namalowano progi zwalniające,  wyznaczono również przejście dla pieszych. Ale już samo wspomnienie tego przejścia, wywołuje uśmiech na twarzach mieszkańców, ponieważ  prowadzi ono… do rowu.

– Nikt tędy nie chodzi. Przecież nie będziemy skakać przez rów. Każdy wali przez środek krzyżówki – mówi mieszkanka Bukownicy.

- Reklama -

Przy ładnie wykoszonym poboczu można byłoby pokusić się o przejście pasem zieleni. Ale jak jest zarośnięte, a czasem jest – twierdzą mieszkańcy, to nie tak łatwo się tędy przeprawić.  Najgorzej jest w zimie, bo wtedy przejście wiedzie z zaspy w zaspę.

Ktoś, kto przejście zaprojektował w tym miejsce, pewnie jakiś pomysł na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom miał. A może była to tylko radosna twórczość architekta?

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.