- Reklama -

- Reklama -

Radny zaniepokojony organizacją zajęć dla dzieci

Przed rozpoczęciem ferii zimowych, radny Rady Miasta Biłgoraja Marcin Adam Mura, zaniepokojony brakiem organizacji zajęć dla dzieci na terenie miasta, wystosował w tej sprawie interpelację. Dyrektor Biłgorajskiego Centrum Kultury udzielił odpowiedzi.

- Reklama -

18 lutego br. dyrektor BCK Stanisław Kowalczyk udzielił odpowiedzi na interpelację radnego Marcina Adama Mury, który pytał o organizację zajęć dla dzieci w okresie ferii zimowych.

– Informuję, że w okresie ferii zimowych nie są organizowane zajęcia dla dzieci, ponieważ od 25 stycznia 2022 r. zawieszone są do odwołania wszystkie zajęcia w BCK, tak dla dzieci, jak i dla dorosłych. Spowodowane jest to bardzo wysoką liczbą zakażeń COVID-19 oraz tragicznie wysoką liczbą zgonów (zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia) – mówi Stanisław Kowalczyk, dyrektor Biłgorajskiego Centrum Kultury.

Powagę sytuacji dostrzegł również rząd, wprowadzając nauczanie zdalne w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych od 27 stycznia 2022 r.

- Reklama -

Zakażenia i choroba nie ominęła również pracowników BCK oraz uczestników zajęć i klubów zainteresowań. W trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo, przeciwdziałające rozprzestrzenianiu się zakażeń, podjąłem decyzję o zawieszeniu zajęć. Organizowanie w takiej sytuacji zajęć, które gromadziłyby dzieci i młodzież z całego miasta, z różnych szkół, a także przyjezdnych, spędzających ferie w Biłgoraju, uznałem za zbyt ryzykowne, a nawet lekkomyślne w obecnej sytuacji pandemicznej. Informuję jednocześnie, że w okresie ferii organizowane są w kinie BCK przedpołudniowe seanse filmowe dla dzieci, w których uczestniczą wyłącznie dzieci z jednej szkoły (przedszkola), w liczbie nie przekraczającej 30% miejsc na widowni (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa) – dodaje Stanisław Kowalczyk, dyrektor BCK.

Do odpowiedzi dyrektora BCK odniósł się radny Rady Miasta Marcin Adam Mura podczas XXXIV sesji Rady Miasta Biłgoraja.

Mam niesmak odnośnie ferii, które trwają w naszym województwie. Otóż w BCK nie było żadnych zajęć dla dzieci. Pamiętam, że w latach wcześniejszych takie zajęcia były organizowane. Wiem, że w tym roku w miastach naszego powiatu oraz nawet w wioskach takie zajęcia dla dzieci były i są prowadzone powiedział podczas środowej sesji Marcin Adam Mura, radny Rady Miasta Biłgoraja.

– Na OSiR były organizowane zajęcia sportowe, na basen można było wejść z dzieckiem za 50% ceny. To zawsze jest coś. Dlatego mam taką prośbę, byśmy zadbali o tych, którzy z różnych przyczyn na ferie nie mogą wyjechać. Ja rozumiem, że jest Covid-19, ale nim wszystkiego nie można tłumaczyć. Mam prośbę do pana dyrektora BCK, by za rok coś dla dzieci najmłodszych było zorganizowane – dodaje radny Mura.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. ander mówi

    oni sie juz tak przyzwyczaili ze i za 10 lat bedą kowidem sie podpierac.Najlepiej brac kase za nicnierobienie!

  2. Kazimierz 64 mówi

    Ja rozumiem że covid 19 , ale to nie usprawiedliwia ,zadbania o dzieci naszego miasta i tych dzieci co do miasta przyjechały na ferie . Mam takie wrażenie że własną niezaradność i nie-chciejstwo pracować tłumaczy się zawsze czymś , w tym przypadku Covide. Pieniądze się bierze czy się stoi czy się leży , ma się prace zdalną , lub nie wymagającą to po co się produkować . Taką ostatnio postawę zauważyłem .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.