- Reklama -

- Reklama -

Radny Tarnogrodu: Na synagogę miliony, na kościół tysiące

W Tarnogrodzie na remont synagogi, radni przekazali kilka milionów złotych. Na remont elewacji kościoła? Trzydzieści tysięcy złotych. - Dysproporcja jest i to szalona. A przecież i to jest zabytek i to jest zabytek - mówi radny gminy Tarnogród, Ryszard Szponar.

- Reklama -

Ile pieniędzy Rada Miasta przeznaczy na remont elewacji kościoła? Bo o to wnioskowali niektórzy radni i mieszkańcy.

W tej chwili radni przeznaczyli 30 tysięcy złotych.

To dużo?

Na pewno każdy chciałby więcej, ale powiedzmy, że są ograniczone możliwości, ale też inne wydatki, na które musimy znaleźć środki.

Pytam też dlatego, że na remont synagogi, radni przeznaczyli kilka milionów złotych. Jest różnica?

To jest słuszna uwaga, bo dysproporcja jest i to szalona. A przecież i to jest zabytek i to jest zabytek. Z budżetu gminy na synagogę przeznaczyliśmy około 4 milionów złotych, to rzeczywiście różnicę widać.

Skąd taka dysproporcja?

- Reklama -

Ja z całą odpowiedzialnością to mówię. Podnosiłem ten temat i zwracałem na to uwagę na jednej z sesji, że finansowanie jednego zabytku, ale też drugiego zabytku, powinno być przynajmniej na zbliżonym poziomie. Widać, jaki jest efekt. Jednak dysproporcja jest szalona.

Umówmy się, za 30 tysięcy złotych dofinansowania, to przy dzisiejszych cenach można pomalować mieszkanie, a nie odnowić elewację kościoła.

Taka niestety jest prawda. Z drugiej strony – dobre i to, jeśli nie ma w ogóle środków i wsparcia. Gdyby nie te 30 tysięcy złotych, to być może byłoby jeszcze gorzej.

Jest to jakieś pocieszenie, choć nie wiem, czy dla parafii. Szansa na zwiększenie dofinansowania jest?

(…)

 

Więcej w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej.  Tu znajdziesz aktualne wiadomości ze wszystkich gmin w powiecie biłgorajskim.

 

fot: LWKZ

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Marek mówi

    Masakra,suma powala.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.