- Reklama -

- Reklama -

Radny odpowiada radnemu

Miesiąc temu na jednym z biłgorajskich portali radny Rady Miasta Biłgoraja Jan Skrok (KWW Janusza Rosłana) wystosował list otwarty, w którym podzielił się refleksją na temat biłgorajskich działaczy PiS. Tym razem na łamach NOWej Gazety Biłgorajskiej radny Marcin Adam Mura odpowiada na zarzuty radnego Jana Skroka. Treść listu otwartego prezentujemy poniżej:

- Reklama -

Szanowny Pan Jan Skrok, 

Minął ponad miesiąc od Pana „refleksji” opublikowanych w lokalnych mediach, a dotyczących listu, który wspólnie z radnymi skierowaliśmy do społeczeństwa. Przeczytałem go z zainteresowaniem i troską o sprawy lokalne, szukając wskazówek, a może i pola do dialogu. Niestety, większość tekstu to Pana „refleksje”, które obrażają mnie i moich, a w pewnym sensie i Pana kolegów z Rady Miasta Biłgoraja.

Jest mi bardzo przykro, że obraził Pan mnie, moich kolegów, mojego Prezydenta i moich wyborców. Dlaczego uważa Pan, że nie mogę krytykować zachowań Pana burmistrza, które działają na niekorzyść naszego miasta? Krzywdząca jest także Pana ocena mojego rozeznania w tematyce przychodów, rozchodów czy wydatków bieżących. Zapewne nie wie Pan, że wspólnie z żoną prowadziłem działalność gospodarczą w 2013 roku i te pojęcia już wtedy znałem.

Zastanawiam się, dlaczego obraża Pan moich wyborców, którzy znają mnie od lat, którzy zagłosowali na mnie nie tylko dlatego, że z tej listy startowałem, ale brali pod uwagę to, jakim jestem człowiekiem. Przypomnę jeszcze, że z ostatniego miejsca zdobyłem wiele więcej głosów niż Pan z pierwszego).

Widzę, że Pan mnie nie zna, więc się przedstawię, od lat młodzieńczych angażowałem się społecznie. Wspólnie z siostrą zakonną oraz Szkolnym Kołem „Caritas” organizowałem wyjazdy do domu dziecka w Zwierzyńcu. Tak na marginesie dodam, że przez ostatnie lata również organizuję i pilotuję takowe działania. Przed tym jak zostałem radnym, byłem również ławnikiem w Sądzie Rejonowym w Biłgoraju, a funkcję tę pełnić może osoba o nienagannym życiorysie, podobnie jak posługę kościelnego, którą ogranicza Pan tylko do znajomości szat liturgicznych.

- Reklama -

Szanowny Panie radny Skrok, w ciągu mojej krótkiej kadencji przyczyniłem się do tego, iż w niedługim czasie powstaną barierki ochronne chroniące pieszych na obwodnicy północnej. Również po mojej interpelacji zostały usunięte niebezpieczne elementy na placu zabaw obok „kościółka”. Zostało wprowadzone ograniczenie prędkości na ulicy 3 Maja, a także zabrane zostały stare stoliko-ławki ze skweru przy ulicy 3 Maja (naprzeciwko „kościółka”). Proponuję Panu przejść się ulicami miasta i porozmawiać z ludźmi, wtedy wiedziałby Pan o czym mowa. Byłaby wówczas także okazja do porozmawiania z mieszkańcami. Ja takich rozmów nie unikam i sprawy, które leżą na sercu mieszkańcom, są ich bolączkami, nawet gdyby były najdrobniejsze, przedstawiam na sesji, poddaję pod dyskusję radnych i ocenę władz miasta z burmistrzami na czele. W ten sposób szukam rozwiązań i pomocy dla tych mieszkańców, którzy się do mnie zgłoszą. Popieram mądre i służące rozwojowi miasta inicjatywy, niezależnie kto je zgłosi. Jestem również założycielem grupy „Turystyczny Biłgoraj i okolice” na jednym z portali społecznościowych, która cieszy się dużą popularnością. Bycie radnym to nie tylko siedzenie za biurkiem, ale służba i kontakt z drugim człowiekiem.

Dziwi mnie to, że Pan jako przewodniczący Komisji Budżetu i samorządowiec od tylu lat pozwolił na to, aby urzędnicy w Urzędzie Miasta w 2021 roku zarabiali prawie najniższą pensję krajową – wstyd Panie Skrok. Niepokoi mnie również, że osoba z takim doświadczeniem pozwoliła na to, aby nasze miasto przegrało sprawę w sądzie z jedną z prywatnych placówek wychowawczo-oświatowych i teraz musi zapłacić około 400 tys. zł z czego prawie połowa to odsetki i koszty procesowe. Dlaczego mieszkańcy teraz muszą za to płacić? Przecież te pieniądze można było spożytkować inaczej, wchodząc m.in. we wspólny projekt chodnikowy ze Starostwem Powiatowym w ramach tzw. „Programu chodnikowego”, czy wykonać place zabaw. Czy nie dało się wcześniej tego zatrzymać Panie Skrok?

Na koniec odpowiedzi na Pana przemyślenia zachęcam do większej samokrytyki i kultury. Jest Pan najstarszym radnym, ja natomiast najmłodszym, ale to nie uprawnia Pana do tego, aby mnie obrażać. Wstyd, aby w Pana wieku zachowywać się jak dziecko w piaskownicy, które nie mając argumentów, zaczyna pluć i przezywać innych. Życzę Panu pokoju serca i szacunku wobec innych, bo ja w przeciwieństwie do Pana, szanuję Pana kandydata na prezydenta RP. Każdy człowiek zasługuje na szacunek bez względu na wartości, klasę społeczną czy wyznanie.

Jeszcze raz dziękuję za uwzględnienie mojej osoby w Pana przemyśleniach, które skutkują tym, że z jeszcze większym zapałem będę działał na rzecz naszego miasta.

Z wyrazami szacunku
radny Marcin Adam Mura

- Reklama -

10 Komentarze
 1. Ania mówi

  Niech każdy zrobi tyle co Mura a Biłgoraj będzie lepszy,ten człowiek to jedyna osoba w tym urzędzie, która rzeczywiście słucha ludzi nie tylko po znajomości. Panowie bierzcie z niego przykład bo jak człowiek chce coś robić to wy mu kłody pod nogi, wstyd!

 2. Mirek mówi

  Brawo, prawda boli

 3. Mieszkaniec mówi

  Lewactwo cisza tam!

 4. Misiek mówi

  Lewactwo cisza tam!!!

 5. Mirek mówi

  Ale cudownie lewaki oberwało, brawo

 6. Kania mówi

  Czyny nie słowa w listach otwartych… po co o tym PISać? Dobrzy ludzie nie potrzebują rozgłosu i kościółka z prawej i lewej😀

 7. Marek mówi

  Szanowny pan Marcin Adam Mura
  Chciałem się odnieść do kilku pańskich stwierdzeń :

  1/ Chwali się Pan że został założycielem stowarzyszenia,,Turystyczny Biłgoraj i okolice” pytanie co pan zrobił w sprawie wycinki lasów w okolicy Biłgoraja.
  2/Co do obrażana wyborców to bym się głęboko zastanowił najpierw,kto obrażał wyborców innych niż tych co głosują na PiS.
  3/Co do kultury osobistej Pana Jana Skroka to radziłbym wyhamować ,bo ocenianie kultury osoby chyba jest nie na miejscu.
  4/Co do straty jak pan to stwierdził 400tys. przez złą pracę pana Burmistrza,pragnę nadmienić ,że obowiązkiem Burmistrza jest dbanie o finanse miasta ,a wypłacenie tych pieniędzy prywatnemu przedsiębiorcy w przypadku gdy przepisy nie były jednoznaczne mogły się spotkać z zarzutem niegospodarności.
  5/Co do Pana działalności społecznej to więcej skromności,praca społeczna polega na działaniu a nie na promowaniu własnej osoby do wyborów jeszcze 3 lata.

 8. Wojtek mówi

  Popieram.

 9. Ania mówi

  Problemy na poziomie dzieci z podstawówki. Droga gazeto, dajcie inne tematy bo nikomu się nie chce czytać takich rzeczy, a już napewno nie konentować.

 10. mieszkaniec mówi

  Panie bezradny MURA … Jesteś pan samorządowym zerem, jest mi szczerze wstyd że pan i pańscy partyjni koledzy zasiadacie w ławach RM. ale musi pan pamiętać że wasza chora władza minie a wstyd zostanie. Jest pan hipokrytą i dla ludzi samodzielnie myślących wręcz zabawnym pajacem. Zapewniam że historia was rozliczy i na zawsze zostaniecie napiętnowani a już z pewnością młode pokolenie zapamięta was i będziecie wyśmiewani i punktowani za wasze działania na szkodę Biłgoraja. Panom Rosłanowi, Skrokowi i wielu innym to pan powinien buty czyścić.
  Skąd się pan w ogóle wziął w naszym mieście????

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.