- Reklama -

- Reklama -

Radni o statucie, posterunku i wyngarodzeniach

30 listopada odbyła się druga w kadencji 2018-2023 sesja Rady Gminy Księżpol. Podczas obrad m.in. zatwierdzono wysokość poborów wójta i diet radnych.

- Reklama -

Radni gminy Księżpol spotkali się po raz drugi, aby wspólnie omówić i zatwierdzić ważne dla samorządu sprawy. W porządku obrad znalazł się punkt dotyczący zabezpieczenia środków w budżecie na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego terenowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogalach. Chodziło o kwotę 300 tys. zł. – Jest to ciężki samochód na potrzeby straży w Rogalach. Jednostka ta jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Nowy wóz będzie kosztować ponad milion złotych, a dofinansowanie do jego zakupu wyniesie  850 tys. zł – mówił wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski. Wójt wyjaśnił, że jednostka w Rogalach posiada już jeden ciężki wóz bojowy w dość dobrym stanie, który wart jest blisko 300 tys. zł. Samochód ten zostanie przekazany innej jednostce OSP z terenu gminy Księżpol. – Zastanowimy się, która jednostka otrzyma ten samochód – dodał wójt.

Radni zatwierdzili także inne zmiany w budżecie gminy, dotyczące bieżących rozrachunków. Przy okazji tego punktu głos zabrał radny Jan Zarosa, który stwierdził, że samorząd wycofuje się z pomysłu remontu „agronomówki” i budowy posterunku. – Były uzgodnienia z policją i trochę niepoważnie będzie dowiedzieć się z gazety, że posterunku nie będzie – mówił radny. W odpowiedzi wójt gminy wyjaśnił, że temat posterunku oraz przyszłości budynku będzie jeszcze dyskutowany na zebraniu wiejskim z mieszkańcami Księżpola i w innych sołectwach, ustosunkuje się do tego także Rada Gminy.
Samorządowcy z Księżpola głosowali też nad nowym statutem gminy i podwyższeniem kryterium dochodowego dla osób korzystających z programu „Posiłek w szkole i domu”.

- Reklama -

Podczas obrad zatwierdzono również wysokość wynagrodzenia wójta gminy Księżpol oraz diety przewodniczących komisji i radnych. Wójt będzie otrzymywać porównywalne wynagrodzenie do dotychczasowego. Dieta przewodniczącego rady została utrzymana na poziomie około 1 tysiąca 300 złotych. Natomiast wiceprzewodniczący rady i przewodniczący komisji stałych będą dostawać 15 procent kwoty bazowej (która obecnie wynosi 2100 zł), a radni 12 procent.

Zobacz nagranie:

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.