- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Radni murem za burmistrzem Józefowa

Na miesiąc przed wymaganym terminem burmistrz Józefowa Roman Dziura otrzymał absolutorium. Podczas sesji, za przyjęciem uchwały w tej sprawie zagłosowali wszyscy radni, biorący udział w obradach.

- Reklama -

Samorządy mają czas na przyjęcie uchwał absolutoryjnych do 30 czerwca. Władze gminy Józefów tę decyzję mają już za sobą. Radni pozytywnie ocenili wykonanie przez burmistrza budżetu za ubiegły rok i udzieli mu absolutorium oraz wotum zaufania.

Ze sprawozdania finansowego za 2022 rok wynika, że plan dochodów został wykonany w 96,88%, a wydatków – w 92,04%. Na inwestycje gmina wydała ponad 6 milionów 340 tysięcy złotych.

mr-1000x200px

– Na liście inwestycji, zrealizowanych w minionym roku, było aż 60 pozycji. To rekordowa liczba w naszym budżecie i, co również cieszy, z ogromnym udziałem środków zewnętrznych. Pieniądze te zostały wykorzystane m.in. na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową, infrastrukturę drogową, budowę placów zabaw z elementami siłowni zewnętrznych i wiele innych zadań, poprawiających komfort życia naszych mieszkańców – podsumowuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Roman Dziura.

Wśród inwestycji w gospodarkę wodno-ściekową burmistrz Józefowa wymienia rozbudowę oczyszczalni ścieków w Józefowie, wymianę najważniejszej w gminie przepompowni ścieków, także w Józefowie, opracowanie programów funkcjonalno-użytkowych na budowę kanalizacji w Samsonówce i Majdanie Nepryskim oraz na zmianę sposobu napowietrzania ścieków w oczyszczalni w Józefowie.

Na liście zadań drogowych znalazły się m.in.: przebudowa drogi w Czarnym Lesie, budowa chodników w Brzezinach i Górecku Starym, rozbudowa chodnika w Hamerni od Siedlisk, budowa parkingów z zagospodarowaniem terenu przy przychodni zdrowia oraz spółdzielniach socjalnych i Banku Żywności w Józefowie oraz utwardzenie alei na cmentarzu komunalnym. W ubiegłym roku gmina zleciła również opracowanie dokumentacji i ogłosiła przetarg na budowę chodnika w Długim Kącie, a także przy ul. Romanowskiego i Kościuszki do ul. Biłgorajskiej w Józefowie oraz wykonała podbudowę i fragment asfaltowych tras w Majdanie Kasztelańskim i Czarnym Lesie.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– 2022 rok był także rekordowy pod względem liczby wybudowanych placów gier i zabaw z elementami siłowni zewnętrznych, które wykonaliśmy aż w 11 lokalizacjach – podkreśla burmistrz Dziura.

Ponadto w minionym roku samorząd wykonał nowy dach na budynku urzędu miejskiego, wyremontował halę sportową w ośrodku kultury, zlecił opracowanie dokumentacji na zagospodarowanie doliny rzeki Nepryszki, postawił wiatę turystyczną w Długim Kącie Osadzie i zmodernizował przystanek w Majdanie Nepryskim.

 

fot: MOK w Józefowie

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.