- Reklama -

- Reklama -

Rada Powiatu zajmie się anonimem w sprawie radnego starosty

Anonimem, który wpłynął do komisarza wyborczego w Zamościu, dotyczącym rzekomej zmiany adresu przez radnego powiatowego Andrzeja Szarlipa, zajmie się także Rada Powiatu.

- Reklama -

O  anonimie jaki wpłynął do Ewy Adamiak, komisarza wyborczego w Zamościu II pisaliśmy tutaj: https://gazetabilgoraj.pl/wplynal-anonim-komisarz-sprawdza-gdzie-mieszka-starosta/ Autorzy listu, podpisani jako „Mieszkańcy Gminy Goraj” zwracają się w nim z prośbą o wygaszenie mandatu radnego powiatowego Adama Szarlipa. Zdaniem nadawców anonimu, powodem jest przeniesienie centrum interesów życiowych Andrzeja Szarlipa do Lublina. Radny powiatowym musi zamieszkiwać w powiecie, w którym piastuje mandat.

- Reklama -

W urzędzie sprawę potraktowano poważnie i zwrócono się z prośbą o wyjaśnienie do burmistrza Goraja oraz do samego zainteresowanego. Burmistrz Goraja potwierdził, że Andrzej Szarlip figuruje w rejestrze mieszkańców Goraja. Szarlip również przesłał komisarzowi wyjaśnienia. Według informacji uzyskanych od przedstawiciela komisarza wyborczego sprawą zajmie się teraz Rada Powiatu Biłgorajskiego.

– Po uzyskaniu odpowiedzi z Urzędu Gminy Goraj oraz Andrzeja Szarlipa sprawa została przekazana do Rady Powiatu. 26 lipca 2022 roku dokumenty przesłano przewodniczącemu Rady Powiatu Biłgorajskiego Marianowi Kurzynie – informuje przedstawiciel komisarza wyborczego.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.