- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Pytań wiele, odpowiedzi brak

Program „Rodzina 500 plus” ruszy niebawem. Od 1 kwietnia będzie można składać wnioski do ośrodków pomocy społecznej, które będą program obsługiwać. W związku z tym pytań dotyczących programu jest wiele. Kilka tygodni temu na łamach NOWej informowaliśmy o zasadach programu. Podaliśmy również, że wojewoda lubelski Przemysław Czarnek 1 marca br. uruchomił w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim infolinię dla mieszkańców województwa i samorządów w sprawie realizacji rządowego Programu „Rodzina 500 plus”. Infolinia jest aktywna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00 pod numerem telefonu 81 74 24 240 81 74 24 240. Obsługiwać ją mają specjaliści z Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. W ramach infolinii pracownicy samorządów będą mogli uzyskać informacje na temat sposobu realizacji ustawy, a mieszkańcy będą mogli zapytać o uprawnienia do świadczenia wychowawczego.

– Dzwoniłam pod podany numer kilka razy. Niestety, nikt nie odbiera – twierdzi kobieta, która zadzwoniła do naszej Redakcji. Podaje, że wiele spraw w rządowym programie nie jest do końca jasnych, dlatego chciała zapytać ekspertów. Jak twierdzi, tego typu rozwiązanie jest dobrym sposobem na rozwiązywanie pewnych wątpliwości. – Można byłoby zadzwonić, zapytać się, niestety telefonu nikt nie odbiera – dodaje.

- Reklama -

Postanowiliśmy to sprawdzić. Zaraz po telefonie kobiety zadzwoniliśmy pod podany numer. Mieliśmy szczęście, bo pracownik telefon odebrał już po pierwszym sygnale. Po zrelacjonowaniu problemu Czytelniczki usłyszeliśmy, że zapewne kobieta trafiła na zajętą linię.  – Telefony zawsze odbieramy. Co chwila ktoś dzwoni – usłyszeliśmy od pracownicy Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Dodała, że mają oni telefony z całego kraju. – Ludzie dzwonią tam, gdzie mogą się dodzwonić – skomentowała.

A z jakimi pytaniami ludzie dzwonią najczęściej? Pytają o kryteria dochodowe, a także o to, za jaki okres należy przedstawiać dochody. Sporo pytań dotyczy również rodzin „patchworkowych”.

CallSend SMSCall from mobileAdd to SkypeYou`ll need Skype CreditFree via Skype

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.