- Reklama -

- Reklama -

PUP w Biłgoraju rozdaje pieniądze. Nawet do 28 tys. zł

Jesteś osobą bez pracy i marzysz o założeniu własnej firmy? A może już prowadzisz własny biznes i interesują cię dotacje dla firm z Krajowego Funduszu Szkoleniowego? Właśnie rozpoczęły się nabory. Powiatowy Urząd Pracy w Biłgoraju zaprasza do skorzystania z oferty.

- Reklama -

– Z dniem 14 lutego ruszył pierwszy w tym roku nabór dotacji na podjęcie działalności gospodarczej. Osoby zainteresowane zapraszamy do złożenia wniosku. Nabór prowadzony będzie do 28 lutego – mówi Danuta Łagożna, dyrektor PUP w Biłgoraju.

Są to jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej, w tym na pokrycie kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa związanych z rozpoczęciem tej działalności. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 28 000 zł. Dotacje przyznawane są w ramach dwóch programów.

Mulawa podziękowania
  •  Programu Regionalnego ,,Młody przedsiębiorczy III”- aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych do 30 roku życia
  • Funduszu Pracy

Szczegółowe informacje dotyczące kryteriów przyznania dotacji znaleźć można na stronie internetowej PUP w Biłgoraju.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Co innego oferuje jeszcze PUP?

Aktualnie prowadzone są nabory wniosków na:

  • bon na zasiedlenie dla osób bezrobotnych do 30. roku życia na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania;
  • organizacja prac interwencyjnych;
  • dofinansowania do wynagrodzenia osób powyżej 50. roku życia, robót publicznych, prac społecznie użytecznych, szkoleń zawodowych oraz bonów szkoleniowych;
  • szkolenia grupowe dla bezrobotnych powyżej 30. roku życia. W I półroczu 2022 r.: operator koparkoładowarki, spawacz MAG 135, kasjer z certyfikatem ECDL (BASE), kucharz z elementami przygotowywania posiłków typu fast food z egzaminem czeladniczym.

 

– Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej, bądź kontaktowania się osobiście z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju celem uzyskania szerszej informacji na temat trwających naborów – dodaje dyrektor Łagożna.

Telefoniczny kontakt z pracownikami PUP w Biłgoraju to 84 685 00 00 lub osobisty pod adresem ul. Bohaterów Monte Cassino 38, 23-400 Biłgoraj. Można też napisać wiadomość na adres e-mail: pupbilgoraj@pupbilgoraj.pl
Biłgorajski urząd otwarty jest od poniedziałku do piątku od w godz.7.00 – 15.00.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.