- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Punkt szczepień w Tarnogrodzie (Film)

W maju w sali gimnastycznej budynku po byłym gimnazjum w Tarnogrodzie zostanie otwarty masowy punkt szczepień. Jest to inicjatywa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, Pogotowia Ratunkowego w Zamościu i gminy Tarnogród.

- Reklama -

Punkt zostanie uruchomiony nie szybciej niż 4 maja i będzie obsługiwał wszystkich mieszkańców gminy Tarnogród i okolic.

– Chcieliśmy bardzo, aby te szczepienia przebiegały jak najszybciej, a punkt był jak najbliżej mieszkańców. Bardzo dobrze wiemy, że nasz powiat jest dość obszerny terytorialnie, dodatkowo teraz mamy remont drogi wojewódzkiej nr 835, który nam tę komunikację utrudnia. Mieszkańcy sąsiednich gmin wokół Tarnogrodu będą mieli krótszą drogę do zaszczepienia się, kiedy punkt powstanie właśnie w naszym mieście – informuje Paweł Dec, burmistrz miasta Tarnogród.

- Reklama -

Władze Tarnogrodu mają nadzieję, że państwo dostanie więcej szczepionek, a co za tym idzie, będzie można szczepić więcej osób z różnych grup wiekowych. Dziennie będzie tutaj mogło się zaszczepić nawet do 200 osób.

– Za część medyczną przedsięwzięcia odpowiada Pogotowie Ratunkowe w Zamościu, za część organizacyjną Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, a gmina Tarnogród udostępnia lokal oraz wyposażenie – dodaje burmistrz.

Oprócz medyków oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Biłgoraju i Urzędu Miejskiego w Tarnogrodzie będą tutaj pomagać żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak podkreśla burmistrz, aktualnie w budynku nie ma zajęć lekcyjnych, więc działania nie będą przeszkadzać uczniom w nauce.

– Ja na pewno się zaszczepię, bo chcę, abyśmy jak najszybciej wrócili do normalności. Już nie mogę się doczekać, kiedy nasze dzieci pójdą do szkoły, kiedy będziemy mogli normalnie żyć, a jedynym sposobem powrotu do normalnego funkcjonowania są szczepienia – informuje Paweł Dec.

~Kuliński Michał

- Reklama -

1 komentarz
  1. Jan mówi

    Szkoda że nie może pochwalić się fotowoltaiką. To by ucieszyło mieszkańców.

Zostaw odpowiedź