- Reklama -

- Reklama -

Punkt szczepień w Tarnogrodzie otwarty (Film)

5 maja został otwarty Punkt Szczepień Powszechnych w Tarnogrodzie. Dziennie obsłuży on 200 osób.

– Wszystko zaczęło się od tego, że kiedy rząd ogłosił nabór na samorządowe punkty szczepień, zauważyliśmy, że mamy do tego celu idealny budynek – informuje Paweł Dec, burmistrz Tarnogrodu. – Ja jestem zarejestrowany na jutro w tym punkcie i też się bardzo chętnie zaszczepię. Zrobię to głównie z myślą o moich dzieciach. Wiem, że kiedy to zrobię, to jest szansa, że wrócą one we wrześniu do szkoły, a jeśli tego nie będziemy robić, to pamiętajmy, że lockdown jako pierwszy dotyka szkół, a każdy dobrze wie, że to siedzenie w domach nie jest dobre dla psychiki dzieci – dodaje burmistrz.

Od 5 maja w godzinach od 9 do 18 i w soboty od 8 do 13 będą odbywać się szczepienia. Docelowo ma przyjąć do szczepienia 200 osób dziennie.

– Uruchomienie punktu szczepień w Tarnogrodzie jest o tyle ważne, że punkt ten będzie obsługiwał praktycznie całą południową stronę powiatu. Jest to obszar gmin Tarnogród, Obsza, Łukowa, Biszcza, Potok Górny i część gminy Księżpol. Dodatkowo w związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 835 mieszkańcy tej części powiatu mają utrudniony dojazd do Biłgoraja – wyjaśnia wicestarosta biłgorajski Tomasz Rogala.

- Reklama -

Oprócz medyków oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Biłgoraju i Urzędu Miejskiego w Tarnogrodzie będą tutaj pomagać żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak podkreśla burmistrz, aktualnie w budynku nie ma zajęć lekcyjnych, więc działania nie będą przeszkadzać uczniom w nauce.

– Dzięki bardzo dobrej współpracy z zarządem powiatu, na czele ze starostą Tomaszem Rogalą pozyskaliśmy niezbędny sprzęt do tego przedsięwzięcia. Starostwo Powiatowe oddelegowało nam do pomocy swoich pracowników oraz wsparło żołnierzami z Wojsk Obrony Terytorialnej – mówi Krzysztof Kraczek, kierownik Rejonowej Stacji Pogotowia ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Biłgoraju.

Za część medyczną przedsięwzięcia odpowiada Pogotowie Ratunkowe w Zamościu, za część organizacyjną Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, a gmina Tarnogród udostępnia lokal oraz wyposażenie.

– Punkt zostanie otwarty do momentu, do którego będą chętni na szczepienia. Na dzisiaj mamy zapisanych już ponad sto osób i na przyszłe terminy zapisują się kolejne. Myślę, że z czasem to zainteresowanie będzie rosło, ponieważ ludzie przekonują się do szczepionek i staje się to coraz powszechniejsze – informuje Damian Miechowicz, dyrektor Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu. – Samą kwalifikacją osób do szczepień będą zajmować się nasze pielęgniarki oraz ratownicy medyczni, więc ludzie bardzo wykwalifikowani, którzy codziennie ratują ludzkie zdrowie i życie – dodaje.

~Kuliński Michał

Szczepionka

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.