- Reklama -

- Reklama -

PUE ZUS najbardziej rozpoznawalnym e-urzędem

- Reklama -

Platforma Usług Elektronicznych ZUS jest najbardziej rozpoznawalnym e-urzędem w województwie lubelskim. Tak wynika z badania „E-administracja w oczach internautów” zrealizowanego na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji przez PBS.

Aż dwóch na trzech internautów z regionu zna Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Największą rozpoznawalnością cieszy się w grupie osób w wieku 55 lat i więcej. Najmniej słyszeli o PUE ludzie młodzi (w wieku 18-24 lata) oraz ci z wykształceniem niskim. PUE zna aż 84% internautów, których autorzy badania określają jako „aktywnych”. To osoby, które w ciągu ostatniego roku próbowały załatwić jakąś sprawę urzędową online i wolą właśnie taki kontakt z administracją. Także w pozostałych grupach internautów to właśnie elektroniczna wersja ZUS-u jest najlepiej znaną witryną urzędową.

urząd MArszałkowski projekt

PUE ZUS to portal, w którym można załatwić większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu. Można na bieżąco kontrolować swoje składki i świadczenia, składać elektroniczne wnioski do ZUS, a także rozliczać składki.

W grupie „aktywnych” internautów z województwa lubelskiego 90% było zadowolonych z jakości obsługi elektronicznej administracji. W porównaniu z podobnym badaniem sprzed dwóch lat dziś użytkownicy sieci bardziej ufają serwisom urzędowym.

Badanie zrealizował instytut PBS na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji w czerwcu 2016. Był to wspomagany komputerowo wywiad (metodą CAWI) na próbie 4801 osób. Autorzy przypominają, że badanie dotyczyło wyłącznie internautów, czyli ok. 2/3 polskiego społeczeństwa. Co za tym idzie, nie można go uogólnić na wszystkich Polaków.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Małgorzata Korba

regionalny rzecznik ZUS

w województwie lubelskim

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.