- Reklama -

- Reklama -

Puchar Narodów Strongman w Tarnogrodzie

Ostatni dzień obchodów Dni Tarnogrodu zainaugurował Puchar Narodów Strongman. Jest to jedna z ośmiu tego typu imprez odbywających się na ternie Europy. Zawodnicy z Polski, Ukrainy, Białorusi, Węgier, Słowacji i Słowenii zmierzyli się w sile i wytrzymałości.

Strongmani rywalizowali w kilku konkurencjach. Pierwszą z nich było ciągnięcie 8-tonowej ciężarówki, był także "spacer farmera", czyli bieg z ciężarami, zwanymi walizkami, w każdej ręce czy "zegar", w którym zawodnik ma za zadanie podnieść i przenieść po okręgu obciążenie. Duże emocje widowni wzbudziło przenoszenie 100-kilogramowych beczek, 400-kilogramowej metalowej konstrukcji czy podnoszenie kilku betonowych kul. Wszystkie konkurencje były bardzo widowiskowe, a kibice gorąco dopingowali zawodników. 

- Reklama -

W Tarnogrodzie najlepszy był wicemistrz Polski Robert Cywus. Drugie miejsce zdobył Rafał Kobylarz, a na trzecim uplasował się "białoruski niedźwiedź" Vladimir Cyfra. 

Zawody poprowadził Piotr Woltman z Radia Eska, a sędzią głównym był Piotr Kwiatkowski, prezes Polskiej Federacji Strongman. Nagrody i poczęstunek ufundowali sponsorzy turnieju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.