- Reklama -

- Reklama -

Przyszła wiosna, trzeba posprzątać

Zdaniem radnego Jerzego Łozińskiego śmietniska w centrum Frampola są ujmą dla miasteczka. – Mamy wiosnę, dlatego chciałbym zapytać, czy istnieje jakaś perspektywa likwidacji tego śmietnika, który powstaje przy starym ośrodku zdrowia? Już są zwożone gałęzie, jest to blisko centrum. Bardzo nieładnie to wygląda w tym momencie – przedstawiał radny, który uważa, że takie wysypisko powinno być zorganizowane w zupełnie innym miejscu. Nieciekawie przedstawia się także sytuacja przy urzędzie miejskim. Jak mówił radny, za budynkiem urzędu także robi się wysypisko. Radnego interesowało również, jak się ma sytuacja z selektywnym punktem zbierania odpadów. 

- Reklama -

Na uwagi radnego odpowiedział burmistrz miasteczka. – Przyjmuję te uwagi. Zechcemy to uprzątnąć jak najszybciej. W najbliższym czasie zechcemy przyjąć pracowników do prac interwencyjnych – mówił Tadeusz Niedźwiecki. Przy okazji włodarz zaapelował do mieszkańców gminy, aby nie wyrzucali śmieci, gdzie popadnie. Przypomniał, że każdy płaci za śmieci, dlatego wszystkie odpady będą odbierane od mieszkańców. Nie ma konieczności pozbywania się ich na własną rękę. 

Burmistrz informował, że selektywny punkt zbierania odpadów funkcjonuje przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej we Frampolu. Jest on tam zlokalizowany, jednak nie jest zbudowany. Tadeusz Niedźwiecki podkreślił, że pieniądze zbierane od mieszkańców jako opłata śmieciowa ledwo starczają na pokrycie faktur. Stąd budowa takiego punktu do tej pory nie była możliwa. Niemniej jednak samorząd czyni starania, aby pozyskać dofinansowanie na ten cel. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.