Przysięga żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej

W samo południe w Biłgoraju 54 ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło uroczystą przysięgę. Będą służyć w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora".

 To już ósma przysięga w 2 LBOT, a pierwsza w historii miasta Biłgoraj. Żołnierze, którzy złożyli przysięgę wzmocniła 25 Batalion Lekkiej Piechoty w Zamościu, który obejmuje swoim rejonem odpowiedzialności powiaty: hrubieszowski, janowski, biłgorajski, tomaszowski i zamojski. Tegoroczne przysięgi WOT organizowane się w miastach powiatowych naszego województwa, szczególnie tam, gdzie na co dzień wojsko nie stacjonuje. Tym samym terytorialsi są bliżej społeczności lokalnej, aby szybciej i skuteczniej reagować w obliczu niebezpieczeństwa i sytuacji kryzysowych. 

Przysięga wojskowa to ukoronowanie intensywnego szkolenia podstawowego, trwającego od 7 kwietnia br. Kandydaci na terytorialsów pod okiem doświadczonych instruktorów szkolili się na terenie jednostki wojskowej w Zamościu. Poznawali podstawy wyszkolenia indywidualnego żołnierza lekkiej piechoty i zasady zachowania na polu walki. Zdobyli praktyczne umiejętności z zakresu posługiwania się bronią, udzielania pierwszej pomocy, survivalu i topografii. Zainteresowanie piątym rodzajem sił zbrojnych nie słabnie, cały czas zgłaszają się nowi ochotnicy do służby. To dojrzali obywatele, dla których wartości patriotyczne mają duże znaczenie. Obrona terytorialna w naszym województwie liczy już ponad 2300 żołnierzy.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.