- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

„Przyroda w kolorach” – międzynarodowe sukcesy wychowanek MDK

Koniec grudnia 2020 roku przyniósł rozstrzygnięcia dwóch konkursów plastycznych o międzynarodowym zasięgu. W obu sukcesy odnieśli wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju uczestniczący w zajęciach plastycznych prowadzonych pod kierunkiem Anny Świcy.

- Reklama -

X Międzynarodowy Konkursy Plastyczny – Przyroda w kolorach zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ul. Grunwaldzkiej 5. Na konkurs nadesłano 1433 prace z Polski, Chin (Hong Kong) oraz Ukrainy. W tegorocznej edycji przeważały prace malarskie i rysunkowe, znaczną część stanowiły również fotografie oraz formy przestrzenne. Komisja konkursowa pracująca pod przewodnictwem Piotra Lutyńskiego – artysty malarza, rzeźbiarza, autora akcji, instalacji, obiektów i rysunków – przyznała I, II, III miejsca, wyróżnienia oraz kwalifikacje do wystawy w kategoriach technik wykonania oraz wiekowych – od 3 do 21 lat.

W kategorii malarstwa i rysunku, w grupie wiekowej 7-9 lat, III miejsce zdobyła praca Izabeli Borowiec (lat 9), natomiast wyróżnienie w kategorii 13-16 lat otrzymała Zuzanna Błaszkiewicz (lat 13). To wielkie osiągnięcie dziewcząt i powód do dumy dla rodziców i nauczycielki.

Wyróżnienie, Zuzanna Błaszkiewicz, lat 13 

Zuzia Błaszkiewicz (13 lat)

- Reklama -

Wystawa nagrodzonych prac X Międzynarodowego Konkursu Plastycznego – PRZYRODA W KOLORACH 2020, prezentowana jest w internetowej galerii od dnia 2 do 15 stycznia 2021 r. oraz w przestrzeni Galerii KONTUR mieszczącej się w MDK przy ulicy Grunwaldzkiej 5. Organizatorzy złożyli podziękowania wszystkim młodym artystom oraz ich opiekunom artystycznym za wspaniałe prace przepełnione optymistycznymi emocjami i troską o naszą planetę. Wystawę zwycięskich prac konkursowych obejrzeć można klikając tutaj.

III miejsce  Izabela Borowiec, lat 9

Iza Borowiec (lat 9)

AMŚ

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.