- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Przyjdź po darmowe drzewko. Zaprasza Nadleśnictwo Józefów

Nadleśnictwo Józefow rozdaje darmowe sadzonki drzewek. - Zapraszamy do Józefowa po świeżutkie sadzonki takich gatunków jak: modrzew, świerk, sosna, olcha - zachęcają leśnicy z Józefowa. Ilość sadzonek poszczególnych gatunków ograniczona - do wyczerpania zapasów. Dlatego podpowiadamy jak się zgłosić.

- Reklama -

Każdy chętny może zgłosić się do  nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie. W Polsce jest 429 nadleśnictw. Wszystkie razem przygotowały milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Leśnicy będą je rozdawać w czwartek i piątek 29 i 30 września między 9.00 a 15.00.

– Corocznie sadzimy w lasach 500 mln drzew. Dzięki naszej pracy rośnie powierzchnia lasów i ich zasobność. Ale wszyscy Polacy mogą nam pomóc w tym, by drzew w kraju było jak najwięcej. Zachęcam, by wziąć drzewko od leśników i posadzić je na własnej działce, przy domu czy tam, gdzie pracujemy – mówi Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych.

- Reklama -

Leśnicy będą rozdawać sadzonki nieodpłatnie. Na stronie Banku Danych o Lasach, bdl.lasy.gov.pl można sprawdzić, gdzie znajdują się siedziby nadleśnictw. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Więcej informacji – ☎️ 84 6878005 – Nadleśnictwo Józefów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.