- Reklama -

Przyjdź na spotkanie PaT w Aleksandrowie!

Swoją działalność młodzież oficjalnie rozpoczęła 1 czerwca 2017 roku. PaT to skrót od nazwy programu "Profilaktyka a Ty: co Ty zrobiłeś  w sprawie profilaktyki uzależnień". Wszystko po to, by promować wśród młodzieży życie wolne od przemocy i uzależnień.

- Reklama -

Podczas dwumiesięcznej działalności inicjatywa znacząco się rozwinęła. W każdą środę o godzinie 16 na placu przy Urzędzie Gminy PaT organizuje swoje spotkania, w których udział wziąć może każdy. Obfitują one we wspólne zabawy, zagrać można m.in. w "klasy", "chłopa", chętni mogą także potańczyć czy poskakać na gumie. Bardzo dużą popularnością cieszy się "Wyścig pokoju", czyli wyścig kapsli po własnoręcznie zaprojektowanym torze. Znakiem rozpoznawczym lub mówiąc językiem młodzieżowym "hitem" spotkań jest puszczanie wielkich baniek mydlanych. Młodzież samodzielnie przygotowała przyrządy oraz płyn do tworzenia się baniek według wspólnie opracowanej receptury. W tym miejscu warto podkreślić rolę Ewy Maciochy jako opiekuna PaTu, która swój entuzjazm, kreatywność oraz odrobinę szaleństwa zaszczepiła w całej grupie. Dzięki temu nawet bardzo nieśmiałe dzieci chętnie biorą udział w spotkaniach.

– Wszystkich serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do wspólnej zabawy w każdą środę o godzinie 16 przy Urzędzie Gminy Aleksandrów. Ten, kto raz poczuje panującą atmosferę, zrobi gigantyczną bańkę mydlaną, czy wygra wyścig kapsli, z całą pewnością pozostanie z PaTem na dłużej – mówią uczestnicy zajęć.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.