- Reklama -

Przyjdź na dwudniowy festiwal i żyj ekologicznie

W najbliższą sobotę oraz niedzielę 23 i 24 sierpnia na placu parafialnym przy kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbędzie się dwudniowy EKO Film Festiwal. Organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Gaudium et Spes. Tak jak w ubiegłym roku na dzieci czeka mnóstwo atrakcji i konkursów, można będzie również wymienić niektóre odpady na drzewko lub torbę ekologiczną.

– EKO Film Festiwal jest wydarzeniem, które ma promować, uczyć i przypominać, że mamy dbać o przyrodę, o wszystko, co jest wokół nas, ponieważ jest to niesamowity dar od Pana Boga – mówi ks. Krystian Bordzań, wikariusz parafii pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

– Projekcje filmów edukacyjnych i fabularnych ukazujących piękno roztoczańskich lasów, o tematyce czystego powietrza, segregacji śmieci czy smogu – to wszystko ma nam przypomnieć, że jesteśmy odpowiedzialni za przyrodę – dodaje ks. Krystian.

Krystian Bordzań

Wydarzeniu EKO Film Festiwal towarzyszyć będą: degustacje produktów ekologicznych, ozdabianie ekotoreb bawełnianych, gry i zabawy ekologiczne, konkurs loteryjny, stoisko „Las w szkle”, stoisko z programem „Czyste Powietrze”, stoisko związane z przyjmowaniem surowców wtórnych, stoisko z sadzonkami drzew rodzimych, stoisko z produktami ekologicznymi i tradycyjnymi, warsztaty kreatywne i wiele innych atrakcji edukacyjno-rozrywkowych.

Organizatorzy festiwalu zapewniają atrakcyjne nagrody i upominki. W Strefie zabaw na najmłodszych czekać będą: niezwykłe dmuchańce, pokazy taneczne, wata cukrowa, gry i zabawy ekologiczne

W sobotę (22 sierpnia) wymieniane będą odpady na rośliny! Aby otrzymać drzewko lub torbę ekologiczną należy przynieść: 10 kg makulatury lub 30 zgniecionych butelek pet albo 15 słoików lub butelek szklanych ewentualnie 30 zgniecionych puszek aluminiowych bądź 15 baterii albo 10 kg elektroodpadów.

Wyżej wymienione odpady zamienione zostaną na drzewko lub torbę ekologiczną. Szczegółowy regulamin wymiany odpadów oraz inne szczegóły dotyczące festynu znajdą państwo na www.fundacjages.pl.

PROGRAM EKO FILM FESTIWAL

SOBOTA (22 sierpnia)

15:00 – Rozpoczęcie festiwalu

15:30 – Film animowany pt. „Książę i Smog” 

16:00 – Film pt. „Życie lasu” (po projekcji filmu – konkurs z nagrodami)

- Reklama -

17:00 – Film pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” (po projekcji filmu – upominki dla przedszkolaków i degustacja produktów ekologicznych)

18:00 – Prezentacje filmów w ramach konkursu pt. „Film o ekologii”

20:00 – Film pt. „Nasze miejsce na ziemi”

NIEDZIELA (23 sierpnia)

15:00 – Film pt. “Przeżyj to! Polskie parki narodowe” – Roztoczański Park Narodowy (po projekcji konkurs z nagrodami)

16:00 – Film pt. „Losy Lubelskich Lasów” (po projekcji filmu konkurs z nagrodami)

16:30 – Film pt. „Mity na temat jakości powietrza” (po projekcji konkurs z nagrodami)

17:30 – Film pt. „Naturalnie …”

19:00 – Wręczenie nagród w konkursie pt. „Film o ekologii”

19:30 – eko Koncert – Paulina Mazepa

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.