- Reklama -

Przyjdź i podpisz umowę na solary, fotowoltaikę lub piec

Gmina Biszcza w tym roku będzie realizowała zadanie "Wykorzystanie naturalnych źródeł energii słonecznej jako alternatywy dla energii węglowej w gminie Biszcza – etap II". Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne i kotły na biomasę. Teraz, w związku z realizowaną inwestycją, muszą przyjść do Urzędu Gminy, aby podpisać umowy. Umowy dotyczące wzajemnych zobowiązań organizacyjnych i finansowych będą podpisywane od 5 do 16 lutego. związanych z realizowaną inwestycją. Osoby, które w wyznaczonych dniach nie podpiszą wymaganej umowy zostaną skreślone z listy beneficjentów i wykluczone z projektu. Dodatkowym elementem warunkującym udział w projekcie jest dostarczenie Internetu we wskazane miejsce przez wykonawcę (najczęściej miejsce instalacji kolia na biomasę) w celu podłączenia systemu. zarządzania energią. Jest to element wymagany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Nie dostosowanie się do tych wymagań będzie dyskwalifikowało mieszkańców i wykluczało z udziału w projekcie.

Wraz z podpisaniem umowy użyczenia mieszkańcy muszą dokonać wpłaty na poczet realizacji inwestycji. W przypadku kolektorów słonecznych wysokość wpłaty będzie wynosiła 2 tys. 900 zł. Instalacja fotowoltaiczna na budynku mieszkalnym to wydatek rzędu 5 tys. i 200 zł. Instalacja fotowoltaiczne na budynku gospodarczym albo na gruncie będzie kosztowała mieszkańców 5 tys. 900 zł. 

Wpłat mieszkańcy muszą dokonać w terminie najpóźniej 3 dni od momentu podpisania umowy. Nie dokonanie wpłaty we wskazanym terminie będzie skutkowało natychmiastowym skreśleniem z listy beneficjentów projektu.

Mieszkańcy, których nie stać na wpłatę jednorazową tak dużych kwot, mogą skorzystać z kredytu. Bank Spółdzielczy w Biszczy przygotował dla zainteresowanych osób realizacją przedmiotowej inwestycji specjalną ofertę kredytu gotówkowego, który będzie udzielany do wysokości wymaganego wkładu własnego. Szczegóły oferty będą dostępne w Banku od dnia 22 stycznia 2018 r. Kredyt będzie udzielany do 30 kwietnia br.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.