- Reklama -

- Reklama -

„Przyjaźni środowisku” w Tarnogrodzie

W tym roku do ekologicznych zmagań stanęli wychowankowie aż sześciu placówek z gminy Tarnogród. Były to: Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim, Szkoła Podstawowa im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie, Szkoła Podstawowa w Woli Różanieckiej, Publiczne Gimnazjum w Tarnogrodzie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnogrodzie. W Dniu z Ekologią uczestniczyły również dzieci z Przedszkola Miejskiego w Tarnogrodzie. Dla nich zostały przygotowane zagadki przyrodnicze oraz spektakl ekologiczny pt. "Ekodzieciaki czyli żyj zdrowo!".

Konkurencje oceniała komisja w składzie: Elżbieta Kyc – dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy, Joanna Puchacz – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie i Renata Ćwik – dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Po zakończeniu wszystkich konkurencji komisja ogłosiła wyniki. W olimpiadzie wiedzy ekologicznej I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Różańca Drugiego (21 pkt.). II miejsce należało do Szkoły Podstawowej z Tarnogrodu (18 pkt.), a III miejsce do Publicznego Gimnazjum z Tarnogrodu (17 pkt.). Na IV miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Woli Różanieckiej (16 pkt.). W konkursie plastycznym wszystkie pary reprezentujące poszczególne szkoły zostały nagrodzone. W pokazie mody ekologicznej, również wszystkie osoby zostały nagrodzone. Każdy uczestnik olimpiady, pokazu mody i konkursu plastycznego otrzymał wspaniałe nagrody (power banki, nerki, deskorolki z torbą, piłki na plażę) oraz dyplomy.

- Reklama -

Komisja podziękowała również wszystkim opiekunom, którzy przygotowali dzieci i młodzież do poszczególnych konkurencji. Renata Ćwik dziękowała natomiast uczniom i nauczycielom za udział w Dniu z Ekologią i zaprosiła wszystkich za rok.

Dzień z Ekologią współfinansowany był przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Firmę MODEL Opakowania Sp. z o.o.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.