- Reklama -

Przygotowani do sezonu turystycznego

 

Józefowski zbiornik jest przygotowany do sezonu turystycznego. Od 1 lipca zatrudnieni zostali ratownicy, aby czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających. – Zatrudniliśmy trzech ratowników. Nie jest to tanie zadanie. Poprzednie lata wywindowały stawki i koszt zatrudnienia 1 ratownika to kwota 3 tys. zł netto. Za każdy dzień liczą sobie po 100 zł. Jest to spory wydatek, ale w innych warunkach kąpieliska nie mogą funkcjonować – twierdzi burmistrz Roman Dziura.  Dodaje, że turyści, którzy tak chętnie odwiedzają ten teren, mają stworzone dobre warunki. 

Lato to również sezon imprez plenerowych. Burmistrz Roman Dziura zastanawia się, czy ich ilości nie zmniejszyć. – Imprezy w Józefowie nie cieszą się popularnością. Frekwencja jest mała i zastanawiamy się, czy nie ograniczać ilości imprez, które organizujemy. Mam wrażenie, że tego jest przesyt – mówił. Dodał, że inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o wydarzenia w plenerze. Mieszkańcy chętnie na nie przychodzą i angażują się. – Wówczas widzimy sens wydatkowania środków publicznych. W Józefowie jest duża ilość imprez, a mieszkańców przychodzi garstka. Z tego względu nie jest do końca uzasadnione, aby wydatkować pieniądze – mówił.

Pod koniec czerwca w Długim Kącie odbyła się impreza plenerowa "Jagoczary". Ściągnęła tłumy mieszkańcy gminy oraz sąsiednich miejscowości. Była to już jej druga edycja. W tym roku władze gminy zadbały m.in. o wykonanie przyłącza wodociągowego i energetycznego do tego terenu, aby stworzyć lepsze warunki. – Impreza się udała, dziękujemy za zaangażowanie i gratuluje – mówi burmistrz.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.