- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Przygotowani do sezonu turystycznego

 

Józefowski zbiornik jest przygotowany do sezonu turystycznego. Od 1 lipca zatrudnieni zostali ratownicy, aby czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających. – Zatrudniliśmy trzech ratowników. Nie jest to tanie zadanie. Poprzednie lata wywindowały stawki i koszt zatrudnienia 1 ratownika to kwota 3 tys. zł netto. Za każdy dzień liczą sobie po 100 zł. Jest to spory wydatek, ale w innych warunkach kąpieliska nie mogą funkcjonować – twierdzi burmistrz Roman Dziura.  Dodaje, że turyści, którzy tak chętnie odwiedzają ten teren, mają stworzone dobre warunki. 

- Reklama -

Lato to również sezon imprez plenerowych. Burmistrz Roman Dziura zastanawia się, czy ich ilości nie zmniejszyć. – Imprezy w Józefowie nie cieszą się popularnością. Frekwencja jest mała i zastanawiamy się, czy nie ograniczać ilości imprez, które organizujemy. Mam wrażenie, że tego jest przesyt – mówił. Dodał, że inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o wydarzenia w plenerze. Mieszkańcy chętnie na nie przychodzą i angażują się. – Wówczas widzimy sens wydatkowania środków publicznych. W Józefowie jest duża ilość imprez, a mieszkańców przychodzi garstka. Z tego względu nie jest do końca uzasadnione, aby wydatkować pieniądze – mówił.

Pod koniec czerwca w Długim Kącie odbyła się impreza plenerowa "Jagoczary". Ściągnęła tłumy mieszkańcy gminy oraz sąsiednich miejscowości. Była to już jej druga edycja. W tym roku władze gminy zadbały m.in. o wykonanie przyłącza wodociągowego i energetycznego do tego terenu, aby stworzyć lepsze warunki. – Impreza się udała, dziękujemy za zaangażowanie i gratuluje – mówi burmistrz.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.