- Reklama -

- Reklama -

Przybywa mieszkańców, potrzebna kanalizacja

Gmina Obsza ma dodatkowe 2,5 miliona złotych na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową. To dofinansowanie z części przeznaczonej dla terenów po dawnych Państwowych Przedsiębiorstwach Gospodarki Rolnej.

- Reklama -

– Złożyliśmy wnioski o dofinansowanie dwóch inwestycji i obydwa zostały zaakceptowane. Jeden dotyczy modernizacji oczyszczalni ścieków w Obszy, a drugi rozbudowy sieci kanalizacyjnej w Babicach. W tym drugim przypadku planujemy wykonanie nowej nitki po północnej stronie Babic, która jeszcze niedawno, gdy budowaliśmy sieć kanalizacyjną, nie była zabudowa. W ostatnim czasie osiedlają się tutaj nowi mieszkańcy, dlatego poprowadzimy dla nich dodatkową nitkę od drogi wojewódzkiej 849 w kierunku miejscowości Dorbozy – tłumaczy w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Obsza Andrzej Placek.

Na rozbudowę kanalizacji samorząd ma przyznany 1 milion 470 tysięcy złotych, a na modernizację oczyszczalni 980 tysięcy złotych. – Formalnie do pierwszego zadania powinniśmy dołożyć 30 tysięcy złotych, a do drugiego 20 tysięcy złotych, czyli wykładając łącznie 50 tysięcy możemy zrealizować inwestycje warte 2,5 miliona. To jednak wszystko szacunki, a o ostatecznych kosztach będzie można mówić po rozstrzygnięciu przetargów na wykonanie robót – podkreśla Andrzej Placek.

Wcześniej z drugiej edycji „Polskiego Ładu” Gmina Obsza otrzymała ponad 9 milionów 800 tysięcy złotych na budowę chodnika przy drodze powiatowej Obsza – Zamch, położenie asfaltowej nawierzchni na drogach w zabudowie kolonijnej i budowę oświetlenia ulicznego.

Obszański samorząd korzysta również z dotacji, przyznanych w pierwszej edycji „Polskiego Ładu”. 10,5 miliona złotych zostanie wykorzystane na budowę chodnika przy drodze gminnej w Woli Obszańskiej, modernizację oświetlenia ulicznego i przebudowę stacji uzdatniania wody Babice – Dorbozy. Chodnik już powstaje, modernizacja oświetlenia właśnie się rozpoczyna, a firma, która przebuduje stację uzdatniania wody, powinna zostać wybrana w najbliższych tygodniach.

 

fot: google street view

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.