- Reklama -

Przybywa kandydatów na burmistrza

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Mimo że do ostatecznego terminu zgłaszania kandydatów jest jeszcze trochę czasu, już można zaobserwować plakaty wyborcze.

Do urn wyborczych w tym roku pójdziemy 21 października. Wówczas wybierzemy radnych, wójtów i burmistrzów. Wiadomo już, że o fotel burmistrza Biłgoraja zmierzy się przynajmniej trzech kandydatów. Swoje kandydowanie już dawno potwierdził obecny burmistrz Janusz Rosłan, który tę funkcję sprawuje od 16 lat. Będzie on startował z własnego komitetu. Po raz drugi o stanowisko burmistrza miasta ubiegał się będzie Piotr Szeliga. W minionych wyborach udało mu się dojść do drugiej tury. Startował będzie z własnego komitetu „Razem dla Biłgoraja”. Kolejnym „pewniakiem”, który oficjalnie ogłosił swoją kandydaturę, jest Jacek Piskorski, startujący z komitetu Biłgoraj XXI. On również bezskutecznie ubiegał się o tę funkcję. Mówi się również o kandydowaniu Wojciecha Glenia. Nie potwierdził jednak tego oficjalnie. Założył własny komitet Niezależni dla Biłgoraja.

Obecnie można zobaczyć billboardy wyborcze Janusza Rosłana, na których widnieje hasło „Czas na osiedla!”, i Piotra Szeligi.

Do 17 września do godz. 24.00 można zgłaszać terytorialnym komisjom wyborczym listy kandydatów na radnych. Natomiast do dnia 26 września do godz. 24.00 jest czas na zgłaszanie gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.