Automax

Przy wigilijnym stole

 Tradycyjnie była część artystyczna, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, wspólne śpiewanie kolęd i prezenty dla najmłodszych.

W nastrój świąt Bożego Narodzenia wszystkich zgromadzonych w czytelni wprowadziła młodzież prezentująca wzruszające przedstawienie „Nim zabłyśnie gwiazdka”, dotyczące najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka i podkreślające ogromną rolę rodziny we współczesnym świecie. Polskie tradycje świąteczne przypomniał ksiądz Stanisław Budzyński, który odczytał fragment Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim.

Podobnie jak w latach ubiegłych stół wigilijny na tę wyjątkową uroczystość przygotowała młodzież z Koła Przyjaciół Biblioteki, a Fundacja Pomocy Dzieciom „Krzyk” przekazała paczki mikołajkowe dla dzieci.

Spotkania opłatkowe dla dzieci z Wioski Dziecięcej mają w I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju długoletnią tradycję i na stałe wpisały się w kalendarz imprez. Na tę niepowtarzalną uroczystość zarówno młodzież, jak i dzieci każdego roku czekają z utęsknieniem.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.