- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Przez ponad rok basen będzie zamknięty?

12 kwietnia podczas sesji Rady Powiatu w Biłgoraju radny Mirosław Późniak zapytał o plan przebudowy krytej pływalni w Biłgoraju. Wiadomo, że na czas remontu biłgorajski basen zostanie całkowicie wyłączony z użytku. Okazuje się, że pływalnia może być zamknięta nawet ponad 12 miesięcy.

- Reklama -

Władze powiatu biłgorajskiego pozyskały środki na budowę szpitalnego oddziału ratunkowego i lądowiska dla helikopterów. Niestety, z przyczyn prawnych wydatkowanie środków finansowych nie było możliwe na cele powyższe cele. Pisaliśmy o tym w artykule pt. „Zamiast oddziału ratunkowego będzie basen i boisko” (kliknij tutaj).

Ponieważ przedstawiciele klubów pływackich dopytują się o możliwość użytkowania obiektu podczas modernizacji, dobrze byłoby z wyprzedzeniem czasowym poinformować wszystkich użytkowników, którzy stale korzystają i płacą za wynajęcie krytej pływalni. Celem jest m.in. dopasowanie planów treningowych osób korzystających z obiektu – argumentował podczas sesji, Mirosław Późniak, radny powiatu.

- Reklama -

Do pytania radnego odniósł się wicestarosta biłgorajski. – Na etapie przygotowywania dokumentacji były prowadzone konsultacje z organizacjami sportowymi. Jestem przekonany, że realizacja inwestycji przebiegnie w taki sposób, aby jak najdłużej utrzymać możliwość korzystania z aktualnie funkcjonującej części obiektu. Niemniej jednak trzeba mieć świadomość, że pływalnia zostanie wyłączona z użytkowania na określony czas. Nie będzie to inwestycja jednoroczna z powodu, że nie da się przeprowadzić zakresu robót w ciągu jednego roku – mówił Tomasz Rogala, wicestarosta powiatu biłgorajskiego.

Podczas wtorkowej sesji nie padły jednak konkretne daty. Opracowanie dokumentacji związanej z remontem obiektu na ten moment jest na etapie końcowym. Zatem mieszkańcy powiatu będą na bieżąco informowani o możliwości korzystania z pływalni. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.